Õpetajate päeva tunnustamine

Toetav kolleeg

Külli Kelder

Muusikapäev puhkpillimuusikaga

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1.oktoobril käis 5.c klass Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserdil Kaja kultuurikeskuses. Meile esines 34 muusikut. Kavas oli erinevate ajastute  filmimuusika. Avalooks oli meeleolukas pala filmist „Viimne reliikvia“. Järgnesid katkendid itaalia, hispaania ja vene filmidest. Saime teada, et kultuurikeskuse kõrval elas kuni 1980.aastani helilooja Arvo Pärt. Kontserdi lisapalaks mängiti tema „Ukuaru valssi“.

Tore oli muusikatunnis õpitavaid pillirühmi ka tegelikult mängimas näha.

Osalesime Emakeele Seltsi keelepäeval

26.septembril, Euroopa keelepäeval osalesid meie kooli 9.-12.klassi parimad keeletundjad Emakeele Seltsi , Eesti Keele Instituudi ja kõrgkoolide koostöös ette valmistatud keelepäeval Paides.

Esmalt toimus keelekorraldaja Elmar Muugi mälestustahvli avamine tema sünnikohas Järvamaal Leedu külas.

Ettekandekoosolek toimus Paide raekojas. Lisaks keeleajaloolistele uurimustele toimus ÕS-i töötuba vabariigi peakeelekorraldaja Maire Raadiku  juhtimisel. Kahooti Kesk-Eesti murdesõnade tundmisest viis läbi Maigi Vija Tartu Ülikoolist. Elevust tekitasid  eesti keele kiituseks kirjutatud auhinnatud räpp ja ood. Huvitav oli Koeru Keskkooli vilistlase uurimistöö põhjal tehtud ettekanne suure ja väikese algustähe kasutamisest.

Päevale lisas pidulikkust Paide Hammerbecki poistekoori esinemine ja külluslik pidulaud. Oli õpetlik ja huvitav keelepäev.

Anete Aurelie Aas, 9.b klass

Külalised Kaunasest

27.septembril külastasid meie kooli Kaunase koolijuhid ning õpetajad. Külalistele tutvustati meie kooli, Eesti hariduskorraldust ning astuti sisse ka tundidesse.

10.klassil käis külaline

17.09 käis 10.klassile tarkust jagamas väliseestlane Eric Pensa, kelle ema ja õde põgenesid nõukogude Eestist 1944.aastal esialgu Poola ja Saksamaale ning 1949.aastal Ameerika Ühendriikidesses. Ameerika kodus tohtis rääkida ainult eesti keeles. Vanemate usk ja Eestist toodud kasvatus ja kultuur on kujundanud ning saatnud Ericut läbi elu ja ta tahab aidata kaasa siinsele arengule ja tulevikule.