Öökullid tõid Balti riikide Minecrafti ehitusvõistluse peavõidu Eestisse

Baltimaade võistluse "Minecrafti eri! Tuleviku Eesti, Läti ja Leedu" peavõidu sai Eestist pärit meeskond Öökullid. Virtuaalne ehitusvõistlus toimus detsembri alguses ning oli osaks rahvusvahelisest IT-hariduse nädalast KoodiTund (Hour of Code).

Võistlus leidis aset populaarse ja hariva arvutimängu Minecraft virtuaalkeskkonnas. Nädala jooksul püstitasid noored võistlejad Minecrafti maailma tulevikunägemusi sellest, kuidas näeb elu Eestis, Lätis ja Leedus välja 10, 25 või 100 aasta pärast.

Eestis registreeris võistlusele ligi 100 meeskonda, keda hinnati kolmes vanuserühmas (7-11, 12-15 ja 16-18 aastased). Hindamisel pöörati tähelepanu tööde originaalsusele, loomingulisusele ja tehnilisele teostusele. Baltikumi üldvõidu ja keskmise vanusekategooria parima ehitise Eestis püstitas meeskond Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilaste meeskond Öökullid koosseisus Kristjan Mäetalu (15), Oliver Sild (15) ja Elvis Eelmaa (15). Rahvusvahelisele žüriile avaldas muljet noorte ehitatud maailma detailsus ja oskuslik viis, kuidas oli kasutatud Minecrafti maailma ning Redstone’i programmeerimise võimalusi.

Võidtööga on võimalik tutvuda SIIN

Palju õnne!!

Tunniplaani muutus

Seoses kehalise kasvatuse välitundidega muutub esmaspäeval, 29.01.2018 tunniplaan.

Uut tunniplaani näeb SIIT.

Kutse minikonverentsile

Juubeliaasta lend sai koolisõrmused

19. jaanuaril sai 11.ab klass kätte Kristiine Gümnaasiumi sõrmused.

Klassisruumis ootas meid pidulikult kaunistatud laud ahvatlevate maiustustega. Meid õnnitles kooli direktor, kes soovis 94.lennule edu oma eesmärkide realiseerimisel ja ettevõtlikkust kooli 100.sünnipäeva ürituste läbiviimisel.Klassijuhataja luges koos heade soovidega kooli juubeliraamatust ette eelmise lennu omaloomingulise luuletuse.
Sõrmused asetati peekrisse ning peale valati lastešampus, kõik õpilased võtsid kordamööda peekrist lonksu, soovisid üksteisele häid soove, lugesid ette rahvatarkusi, mida elus võib tihti vaja minna. Seejärel võttis iga õpilane peekrist sõrmuse ning pani selle omanikule pidulikult sõrme.
Rituaal oli huvitav ja kooli sümboli kättesamine jääb klassile kauaks meelde.

Elizabeth Nadjuk
11.ab

Kehalise kasvatuse välitundide graafik ja kord

Toimuvad 29.jaanuar – 29.märts

HINDAMISE KORD

Õpilane peab selle perioodi jooksul käima 4x välitunnis. Õpilane võib ühe nädala jooksul osaleda mitmes välitunnis. Juhul kui õpilane ei saa tervislikel või mõnel muul põhjusel tundides osaleda, tuleb õpetajat sellest teavitada ning sooritab seejärel kirjaliku töö antud spordiala kohta.

CURLING (Tondiraba jäähall, Varraku 14); Arti Lindvest, Margus Luik 9.-11.kl. Pileti hind 5 €
UISUTAMINE (Harju tänaval); Tene Järvsoo neljapäeviti, Raina Luhakooder teisipäeviti, 6.-11.kl. Laenutus 3 eurot, enda uiskudega tasuta.
SUUSATAMINE (Nõmme Spordikeskus, Külmallika 15a); Arti Lindvest, Margus Luik, 6.-11.kl Kolmapäeviti 15.00, 15.30, 16.00 – tundide algusajad

Reedeti 14.00, 14.30, 15.00, 15.30 – tundide algusajad
Suusalaenutus 2.50 €, oma suuskadega tasuta!

SPORTKEEGEL (Mustamäel, Laki 36); Arti Lindvest, Margus Luik; kolmapäeviti; 6.-10 kl. Pileti hind 2.50 €.
Täpsema info uisutamise, sportkeegli ja curlingu kohta edastame klassiti e-kooli ja kajastame kehalise kasvatuse stendil.

Lõpuaktused

T 19.06 kell 14.00 9. klassi lõpuaktus