Jõuluootuses luulekohvik

14. detsembril toimus meie koolis järjekordne luulekohvik 9.-12.klassile.Luulekava algas ja lõppes Koidulauliku konkursi selle aasta kaasautori Paul Eerik Rummo loominguga. 9.klassid esitasid Doris Kareva luulet. Siuru 100.juubelit meenutati Marie Underi luuletusega „Õnne ootel”. Esmakordselt lugesid 11.klassi õpilased eesti luule tõlkeid vene, saksa ja inglise keeles. Seejärel tänati Eesti 100.sünnipäevale pühendatud luulevõitluse osalejaid ja tunnustati osavamaid värsiseppi.Järgnesid luulepõimikud õpilaste omaloomingust. Harrast meeleolu lisasid tulesäras jõulukuused, meeleoluvalgustus ja maiustustega kohvikulauad.Luuletused vaheldusid muusikaga: Oskar Kask esitas meeleoluka valsiloo akordionil, 10.ab klassi ansambel laulis Mari Pokineni laulu „No näed” ja Marleen Niibek musitseeris klaveril.

Luulekohvik oli sarnanevalt eelmisele aastale mõnus rahulikus õhkkonnas üritus, kus said vaimu värskendava emotsiooni nii esinejad kui kuulajad.

Eliise Aamer
11.ab

Jõulukontsert

Heategevuslik jõululaat

Uus e-õpilaspileti hind

AS Valnes:

Teatame Teile, et alates 1. jaanuarist 2018 muutub Valnese e-õpilaspileti hind.
Uus hind on 3.50, millele lisandub käibemaks 20%, seega on õpilaspileti uus hind koos maksudega 4.20 EUR.

Õppekäik politseijaoskonnas

4. detsembril käis 11.ab klass Lääne-Harju politseijaoskonnas õppekäigul, kus meile räägiti politseitöö argipäevast ja politseinikuks õppimise võimalustest.

Esmalt viidi meid parklasse, kus tutvustati välipolitsei tööd. Meile anti võimalus politseiautodes istuda ja nendes paikneva tehnika kohta küsimusi küsida. Saime uurida natuke ka ametialaseid vahendeid, nagu pisargaas, teleskoopnui ja palju muud. Politseitöötaja jagas täpsustusi seadustest ja mõningatest kuumematest meedias olnud juhtumitest.Vastused õpilaste küsimustele olid informatiivsed ja andsid praktiliseks eluks vajalikke teadmisi.

Järgnes tempokas ringkäik läbi ülekuulamisruumide ja arestikambrite.Lõpetuseks oli kutsesuunitluse loeng auditooriumis.Endine kriminaalpolitseinik rääkis meile edasiõppimisest Paikuse Politseikoolis ja Sisekaitseakadeemias ja pisut ka turvalisusest internetiavarustes.
Õppekäik oli vägagi põnev, sest paljud pole nii lähedalt ametivahendeid, autosid ja kinnipidamisruume
näinud.

Genro Johanson