Liikluskoolitus gümnaasiumile

Liiklusega puutuvad kokku pea kõik inimesed, olenemata east, soost või päritolust. Sellega seonduvalt toimus 14. märtsil 11. ja 12.klassile liiklusohutuskoolitus, mille eesmärgiks oli panna noori mõtlema nii ennast kui ka teisi säästvatele käitumishoiakutele liikluses. Koolituse esimeseks külaliseks oli liikluspsühholoog Gunnar Meinhard, kes analüüsis Kristiine Gümnaasiumi 11.-12. klassi poolt varasemalt täidetud küsitluse tulemusi. Statistikast tuli välja, kui teadlikud on meie kooli tulevased iseseisvasse ellu astujad võimalikest liiklusohtudest.Järgmisena esines liikluspolitseinik Tanel Pajumaa Põhja prefektuurist. Ta tõi näiteid traagilistest liiklusõnnetustest ning õpilased said kuulata päris elul põhinevat näidet hädaabikõnest. Kolmandana kõneles elu hammasrataste vahele jäänud inimene, kes peale liiklusõnnetust sattus ratastooli ning on veetnud selles juba üle 20 aasta. Sõpruskonna toel õnnestus tal esialgu lootusetuna näivast olukorrast välja tulla. Marek Rüütli märkis, et tema jaoks ei ole siin ilmas midagi, mis oleks võimatu.

Koolitusega pandi noortele südamele, et valikud liikluses mõjutavad inimese enda elu ning  ka tema lähedasi.

Anetta Nõel

11.ab

Emakeelepäeva viktoriin

15.märtsil tähistasid emakeelepäeva 5.-12. klassid.

Pidulik üritus algas 10. klassi lühinäidendiga, mis näitas, kuidas tänapäeva noored kasutavad risustatud kõnekeelt, mida vanem generatsioon ei mõista. Ilmekalt dramatiseerisid gümnasistid eesti keelest kaduma kippuvaid kõnekäände. Keeleviktoriin toimus eraldi 5.-6. ja 7.-9.klassidele. Testiti noorte teadmisi kirjandusest ja emakeelest: mõistatati erinevaid mõistatusi, mõtestati lahti vanasõnu, otsiti tähendusi vananenud sõnadele ja keeleteaduse mõistetele.

Tänukirjadega autasustati iga klassi parimaid õigekirjas. 5.-6. klassidest tunnustati õpilasi, kes olid kirjutanud emotsionaalsed lood oma esimestest asjadest või elamustest Õpetajate Maja jutuvõistlusele.
Piduliku aktuse lõpetuseks laulsid kõik koos koduarmastust ülistavat laulu “Meil aiaäärne tänavas”.

10. klass sai aktuse läbiviimisega suurepäraselt hakkama. Kõik lahkusid positiivse meeleolu ja värskendatud keeleteadmistega.

Karolina Nadjuk 11.ab

Parimad õigekirjas

Täna, Kristjan Jaak Petersoni sünnipäeval, peame eesti keele ja kultuuri päeva.

"Keel ja mõistus käivad käsikäes, sest keel on avalikuks saanud mõistus," kirjutas juba Carl Robert Jakobson. Vilets ja abitu eesti keel pole midagi muud kui küündimatu mõtlemine: harimatus, rumalus ja tuimus, kirjutab rohkem kui sada aastat hiljem Tõnu Õnnepalu

Soovime kogu kooliperele oma emakeele hoidmist ja oskamist! Emakeelepäeval õnnitleme kõikide klasside parimaid õigekirjas.

4.a Claudia Bubert, Kaspar Raidma
12.ab Kristo Toots, Marita Mardo, Mirjam Toom, Anett Saare

Eesti keele ainekomisjon

Tähistasime emakeelepäeva

13.märtsil tähistasid pidulikult emakeelepäeva 1.-4.klassid.

Aktused olid pühendatud tuntud lastekirjanik Eno Rauale.Kolmandad klassid olid ette valmistanud esitlused kirjaniku elust ja loomingust.Kanti ette ka Eno Raua luuletusi. Õpilased lugesid omaloomingut.Eno Raua loomingust rääkis meie kooli raamatukoguhoidja Elju Valk.Ta tutvustas õpilastele Eno Raua tuntumaid raamatuid ja kutsus üles neid ka lähemalt uurima ning lugema. Aulas oli väljapanek Eno Raua kirjutatud teostest.Üritusel kuulutati välja Eesti sünnipäevale pühendatud omaloomingu võistluse parimad kirjutajad 1.-4.klassidest.Tänukirja said ka kõige kaunima käekirjaga õpilased igast klassist.

Aktuse lõpetuseks lauldi koolihümni ja kogu saal luges üheskoos Leelo Tungla luuletust “Raamatul on aku tühi”.Selle luuletusega rõhutati,et me ei istuks pidevalt telefonis ja vaataksime, mis meie endi ümber ka
toimub.

Huvitav ja lõbus aktus andis õpilastele palju teadmisi kirjandusest ning kasvatas austust oma emakeele kauni ja õige kasutamise vastu.

Victoria Rohtmets
11.ab

Head tulemused suusatamises

Oliver Kruuspan (7.b) Saavutas Linnaosa MV suusatamises seitsmendate klasside arvestuses teise koha. Hästi sõitis ka Jan Arnar Hiiemäe (6.b) kes oli aasta vanemate hulgas neljas.

E 10.12 pärast seitsmendat tundi ÕE koosolek
T 11.12 pärast neljandat tundi 3.-4. klassi mälumäng