EST ENG RUS

 


     


OP-kunstinäitus

Op-kunst arenes välja abstraktsest kunstist ja muutus eriti populaarseks 1960.aastatel. Op-kunst põhineb optilistel efektidel, mis tuleneb inimese taju eripärast. Lihtsate kujundite ja värvuste kordusel maalipinnal on inimese silmale kas rahustav või ärritav mõju, mistõttu maalipind tundub olevat kas tõeliselt ruumiline või värelev. Võib öelda, et op-kunstnike eesmärk oli ruumilisuse või liikuvuse tunde tekitamine maalipinnal. Mõnda op-kunsti teost ei saa üle mõne sekundi vaadata, sest see on silmale niivõrd ärritav. Kunstnik Aili Vint on tänaseks tunnustatud kunstnik ja pedagoog, kelle mitmekülgsele loomingule on omane tehniliste otsingute julgus ja eksperimentaalsus. 1970-ndatel aastatel kujunes temast üks eesti kunsti silmapaistvamaid mariniste. Aili Vindi loometee alglähteks on aga opkunst - ta maalis guaššvärvidega seeria ülirafineeritud toon-toonis abstraktseid “ribalaadis” pilte. Meie kooli näitusel oleme ühendanud op-kunsti ja meie oma Eesti kunstniku Aili Vindi käekirja ja loonud 9 klassiga omanäolised tööd. Head kunstielamust! 9A • 9B • 9C • 9D

Juhendaja Epp Korp kunstiõpetaja


Ole teadlik jäätmete sorteerija

8.c klass osales Keskkonnaameti poolt läbiviidud õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse!" Teavitustunni viis läbi Reet Kristian Keskkonnaametist. Toodi fakte ja näiteid jäätmete hulgast ja ohtlikkusest maailmas. Seletati lahti sagedasemad eksimused olmeprügi sorteerimisel. Toimus praktiline jäätmete sorteerimine. Iga õpilane sai prüginäidise  ja pidi selle õigesse kasti panema.

Koolitus pani mõtlema, kuidas igaüks saab panustada maailma jätkusuutlikkusesse.

Koolituse organiseeris õpetaja Piret Vahtra


Meie õpilased osalesid Koidulauliku etluskonkursi Tallinna eelvoorus

28. novembril, toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses vabariikliku 5.-12.kl õpilaste Koidulauliku Etluskonkursi Tallinna eelvoor. Žürii koosseisus: lastekirjanik Liis Sein, lastekirjanik ja ajakirja „Hea laps“ peatoimetaja Kätlin Vainola ning vabakutseline kirjanik, toimetaja, stsenarist ja eesti keele õpetaja Jaak Urmet, valisid välja põhikooli ja gümnaasiumi parimad Lydia Koidula ja Kersti Merilaasi loomingu etlejad. Meie kooli õpilased Elisabeth Allas 9. klassist ja Kareem Rohula 12. klassist valiti võistluse laureaatideks. Elisabethi ja Kareemi juhendajad on Helmi Kelle ning Marika Ritso.

Palju õnne võitjatele ning suur tänu juhendajatele!
 


Politsei jagas õpilastele helkureid

Täna hommikul tervitasid õpilasi kooliuksel politseinikud, kes kontrollisid helkurite olemasolu. Kui keegi oli selle tähtsa pisiasja unustanud, siis andis politsei uue helkuri. 

Suur tänu koostöö eest Politsei- ja Piirivalveamet ning Kristiine Linnaosa valitsus


Konrad Mägi maalidel põhinev näitus

Idee, maalida 8. klassiga just Konrad Mägi maale, tuli augusti lõpus toimunud Mikkeli muuseumis korraldatud näitusest „Konrad Mägi. Seninägemata maalid.” Konrad Mägi (1878-1925) oli üks esimesi Eesti ja Põhjamaade modernistlikke maalikunstnikke. Konrad Mägi pealkirjata maal müüdi Rootsis 2021 aastal 238 000 euroga ja teos „Roma“ 303 000 euroga. Hindadele lisandusid veel oksjonitasud. Seni oli Eesti kalleimalt müüdud maal Johann Köleri „Tatarlanna Mšatka mõisa aias“, mis läks 2008. aastal kaubaks 172 561 euroga. Kunstnik ei jätnud endast maha eriti palju selgitusi, mistõttu jääb osa tema loomingu mõistatusest tõenäoliselt igaveseks lahti muukimata. Seda saab korvata Mäe loomingut tundma õppides, sügavuti uurides ja tõlgendades. Loodan, et meie näitus ärgitabki seda mõistatust lahendama. Muidugi peegeldab Mäe looming ka aega, millal ta tegutses. Tema looming seostub sümbolismiga, aga minu arusaama järgi ei ole küsimus kindla stiili järgimises, kuigi ta oli teadlik oma aja kunstivooludest ja nende rikkalikest sümbolistlikest elementidest. Mäe loomingus on pigem tegu elu mõistatuslikkusega. Värvid. Konrad Mäe värvikäsitlus innustab. Tema looming on erakordne. Tal ei olnud konkreetseid eeskujusid, aga sellegipoolest õnnestus tal ümber mõtestada mitmeid aspekte, mis on Põhjamaade kunstis üpris levinud. Kuigi Mäe maalid sarnanevad üsna palju Põhjamaade kunstnike töödega, pärineb tema värvigamma pigem Lõuna-Euroopa kunstist. Ta on kombineerinud toone vabalt ja ootamatult. Selline äärmuslik värvikäsitlus ja eri kunstivoolude ühendamine köitsidki vaatajate tähelepanu. Seda kõike silmas pidades, oleme 8ndate klassidega loonud justkui väikese värvipaleti, kus leidub rikkalikult jõulueelset salapära.

Head kunstielamust! 8A • 8B • 8C • 8D

Juhendaja Epp Korp * kunstiõpetaja


Tulevased sündmused:


01.12-15.12 Jõulumuusika vahetunnid
07.12 Liikumiskavade show 7.-12. klassile
13.12 Luutsina päeva tähistamine
15.12 Jõulukampsuni päev
18.12 Algklasside jõulupeod 9.00 ja 11.00
18.12 5.-6. klasside jõulupeod 13.00
20.12 7.-12. klasside jõulupeod; jõululaat

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

 

 

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.