EST ENG RUS

 


     


Õppepäev Tallinna Euroopa Majas

7.oktoobril käis 8.c klass Euroopa Elamuskeskuse interaktiivses külastuskeskuses. Selles majas asuvad Euroopa Parlamendi büroo Eestis ja Euroopa Komisjoni Eesti esindus.

Saime  uusi teadmisi Euroopa Liidu kohta, vaatasime ELi ajalugu tutvustavat lühifilmi, arendasime mitmeid üldpädevusi ning mängisime kaasahaaravat matkemängu. Simulatsioonimängus jagunesid õpilased europarlamendi fraktsioonide töörühmadeks ja mängisid läbi  seaduse eelnõu muutmise etapid. Iga õpilane sai nimelise nutitelefoni, mille kaudu edastati tööjuhised, täiendav info ja interaktiivsed kohtumised europarlamendi juhtorganitega. Töörühmade juhid kaitsesid oma seisukohti kõnepuldis ja suures saalis said kõik hääletada seadusemuudatuse poolt või vastu.

Õppekäigu organiseeris õpetaja Piret Vahtra


Igal lapsel oma lill

Oktoobris toimusid Tallinna Kristiine Gümnaasiumis talgud „Igal lapsel oma lill“, mille eesmärgiks oli õpilaste huvi äratamine looduse vastu, kooliõue elurikkuse suurendamine ning paremate tingimuste loomine kevadistele tolmeldajatele. Teema aasta raames istutasid kõik koolipere liikmed kevadist õitsemist ootama jäädes kooli hoovi 2500 krookuse ning kirgaslille sibulat.

Istutustalgute idee ja korraldus Marko Veinbergs


Eesti Meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades

29.10.22 toimusid Eesti Meistrivõistlused iluvõimlemise rühmkavades. Sellel aastal sai Eesti Meistriteks laste klassis võimlemisklubi Elegance rühm Tähekesed, kus võistles viie tüdruku seas ka meie kooli 4a klassi tüdruk Skai Vinkel. Skai on tegelenud iluvõimlemisega juba 4.aastasest alates. Sellest ajast alates on ta võitnud mitmeid individuaalvõistlusi, aga iluvõimlemise rühmakavades Eesti Meistri tiitli saavutas esmakordselt. Seekordseks vahendiks iluvõimlemise rühmkaval oli pall. Võit tuli väga ülekaalukalt ja tohutud treeningud tasusid ära.

 
Eesti Meistrivõistluste võidukava, kus Skai ka võistleb, saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=_sIZl-3G6g4
 
 
Sport on võrratu! 
Tekst: Karin Vinkel

 


Õuesõppepäev loomaaias

Meie koolitunnid ei toimu ainult klassiruumides. Enne koolivaheaega inglise keele tunni teema „At the zoo” raames käisid 4.C klassi õpilased Tallinna loomaaias.

Ilm oli imeilus ja soe ning õpilased külastasid jääkaru, krokodilli ja teisi loomi. Õpilased said ka näha, kuidas lõunastavad hülged.

Kuigi aega ei olnud väga palju, said õpilased näha kõige huvitamaid loomi ja seejärel mindi rõõmsalt koolivaheajale.

Õpetaja Julia Makarova


Meie õpilased osalesid Erasmus+ projektis "The Code of Future, Eco-Friendly Robotics"

Robootika on meie koolis ikka au see olnud ning meie õpilased on Lauri Viliberti juhendamisel saavutanud suurepäraseid tulemusi.

16.-22. oktoobril oli meie õpilastel võimalus sõita Türki linna nimega Afyonkarahisar. Sinna kogunesid lisaks võõrustajatele Türgist ka õpilased ja õpetajad Portugalist, Hispaaniast, Põhja-Makedooniast ja Poolast. Nädala jooksul osaleti robootikaga seotud töötubades ning tutvuti kohalike vaatamisväärsustega ning ülikooliga. Huvitav fakt on see, et kuna linn asub geotermilises piirkonnas, siis osa linnast saab sooja vee ja toasooja kuumast veest, mis tuleb maa seest. Saime külastada pumbajaama, kus meile süsteemi põhjalikult tutvustati.

Viimasel päeval tutvustasid Türgi õpilased nende enda ehitatud energiasäästliku kodu mudelit, kus saab kodu elektrisüsteeme reguleerida nutiseadmest.

Õpilased said õppereisil teadmisi juurde robootikast, leidsid uusi sõpru ning tutvusid erinevate kultuuridega, harjutasid koostööd ja praktiseerisid inglise keelt. 

Lauri Vilibert ja Tuuli Särekanno


Tulevased sündmused:


01.12-15.12 Jõulumuusika vahetunnid
07.12 Liikumiskavade show 7.-12. klassile
13.12 Luutsina päeva tähistamine
15.12 Jõulukampsuni päev
18.12 Algklasside jõulupeod 9.00 ja 11.00
18.12 5.-6. klasside jõulupeod 13.00
20.12 7.-12. klasside jõulupeod; jõululaat

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

 

 

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.