EST ENG RUS

 


     


Erasmus+ projekt „Ecofriendly Robotics“ kohtumine Hispaanias

Mai teisel nädalal külastasid Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 11. klassi õpilased ja õpetajad Reet Allik ja Lauri Vilibert Erasmus + projekti raames Hispaania linnakest Los Barrios, kus kohtusid kuue riigi õpilased ja õpetajad.

Hispaania oli projekti viimane kohtumispaik. Sel korral oli fookuses, kuidas saavad meid robotid aidata jätkusuutliku keskkonna kujundamisel.

Lõõmava Hispaania kuumuse eest leidsime varju koolis, kus õpib igapäevaselt 800 õpilast. Õpilased osalesid hommikuti robootika töötubades, kus tuli ehitada roboteid, mis on abiks prügisorteerimisel, tuletõrjes ning taimede istutamisel.

Võõrustajamaa oli planeerinud imelise kultuuriprogrammi Cadiz-i piirkonnas. Saime sõita väiksemate ja suuremate veesõidukitega. Elamus omaette oli väike matk looduskaitsealale ning jõel sõit kajakiga. Meeskondades olid eri rahvuste esindajad. See andis võimaluse lähemalt tutvuda ja koostööd teha projektis osalevate õpilaste või õpetajatega.

Nädala jooksul külastasime erinevaid antud piirkonna vaatamisväärsusi ning kastsime varbad märjaks Atlandi ookeanis. Mandri-Euroopa lõunapoolseimas tipus Tarifas nägime eemalt müstilisi Musta Mandri mägesid. Aafrika oli sealt 30 km kaugusel. Sel korral jäid Aafrikast Euroopasse lendavad flamingod nägemata, aga midagi peab jääma ka järgmiseks korraks.

Teksti autor: Reet Allik


Tallinna päeva etteütlus

15. mail toimus Tallinna päeva puhul üritus "Tallinna päeva etteütlus 2023". Meie koolist osales üritusel 8.b klass. Kohti välja ei jagatud, kuid meie õpilane Lisa Liselle Metslat tunnustati kui üks parimaid etteütluse kirjutajaid. Ta sai oma etteütluse eest ka Apollo kinkekaardi.

Juhendaja Liina Pärismaa


Infotund 1. klassi lastevanematele

Kolmapäeval, 24.mail, toimub infotund kell 17.00 1. septembril 2023 tulevate õpilaste vanematele.

Päevakord:

  1. Kooli tutvustus. Direktor Tiina Pall
  2. Koolikorraldus, õppekava. Õppejuht Anu Rannus
  3. Valmisolek ja kohanemine 1.klassis. klassiõpetaja Ilotana Haalen
16.30 ja pärast infotundi on võimalik lapsevanematel tutvuda kooliruumidega.

Kristiine Gümnaasiumi õpilaste emadepäeva tervitus


II koht võistlusel "Tähelepanu, start!"

Eesti Maaülikooli spordihoones toimus 6. mail legendaarne koolinoorte "Tähelepanu, START! Terminal" finaalvõistlus, kus meie kool saavutas suurte koolide arvestuses II koha. Palju õnne!

Suur tänu võistlejatele ja juhendajatele!


Tulevased sündmused:


01.12-15.12 Jõulumuusika vahetunnid
07.12 Liikumiskavade show 7.-12. klassile
13.12 Luutsina päeva tähistamine
15.12 Jõulukampsuni päev
18.12 Algklasside jõulupeod 9.00 ja 11.00
18.12 5.-6. klasside jõulupeod 13.00
20.12 7.-12. klasside jõulupeod; jõululaat

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogin

 

 

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.