EST ENG RUS

 


     


Abiturientidele


Koolivaheaja tegevused Tallinnas

Öeldakse, et kevad on suurte muutuste aeg. Reeglina kannab see vilja, sest kevad on tärkamise aeg, kasvuaeg. Just seetõttu on praegu ka soodsaim aeg vaheajaks plaane seada ning kätt milleski uues proovida. Tallinna Haridusamet on koondanud info lastele ja noortele suunatud koolivaheaja tegevuste kohta Tallinnas. 24.-30. aprillil toimuvate laagrite ja sündmustega saab tutvuda eesti keeles https://tallinn.ee/koolivaheaeg


Meie õpilased osalesid inglise keele ainevõistlusel

Meie tublid õpilased panevad ennast proovile. 28.03.23 meie kooli 5.klasside õpilased Märten Jürgenson ja Oskar Sikk ning 8. klasside õpilased Amanda Rahuoja ja Marii Maide osalesid inglise keele ainevõistlusel, mis toimus Tallinna Õismäe Vene Lütseumis. Võistlusel osales kokku 33 tiimi ning võistlus oli huvitav ja korraldatud väga heal tasemel. 5.klasside õpilastel oli väga hea tulemus.

8. klasside õpilastel on hämmastav tulemus – II koht.

Täname õpilasi. Olete tublid!

Juhendaja õpetaja Julia Maakar


Erasmus+ projekt "All we need is a new sy(STEM)" kohtumine Itaalias

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 10.klasside õpilased koos õpetajate Käthliin Järve ja Lauri Vilibertiga osalesid Erasmus+ projekti "All we need is a new sy(STEM) " raames kohtumisel Itaalias.

Projekti toimumise vältel külastatakse kõikide partnerriikide koole ning seekord oli jõudnud järg Itaalia kätte. Selle kohtumise põhiteemaks oli 3D printimine.

Koolinädala jooksul toimus õpilaste jaoks õppetegevus Abruzzo regioonis Avezzano linnas. Kohtumise jooksul tutvuti projektiparteri kooli, õppekorralduse ning kultuuriga. Õpilased said nädala lõpuks endale ise kujundatud ja 3D printeriga valmistatud võtmehoidjad.

Õppereisi jooksul külastasime mitmeid erinevaid ja tuntud vaatamisväärsuseid näiteks iidset Itaalia linna mille nimeks oli „Alba Fucens“. Viimasel päeval tutvustati meile Rooma linna koos oma kõige tuntumate vaatamisväärsustega – Colosseum, Pantheon, Trevi Purskkaev ja Hispaania trepid.

Täname Itaalia koolipere, et tutvustasid meile Itaalia kultuuri ja vaatamisväärsuseid ning et saime selle õppereisi jooksul meeldejäävaid mälestusi!


Tähistasime teatrikuud

Teatrikuul õppisid selgeks 2.b klassi õpilased Terje Homutov Giannikou raamatu „Õnnelooma seiklused“ põhjal valminud näidendi „Õnnelooma sünnipäev“. Selle etteastega läksid õpilased esindama meie kooli Koolirõõmu ja –õnne festivalil KRÕF. Eelnevalt esinesid väikesed näitlejad mitme etendusega ka kooliperele.

Festival toimus 1. aprillil Tallinna Ühisgümnaasiumis, mis toimus juba XV korda. Sellel aastal osales 13 kollektiivi ja laval said särada 229 õpilast. Meie kooli õpilased on esinenud sellel iga-aastasel üritusel aastast 2010.

Etendusi hindas žürii koosseisus festivali patroon Janno Põldma (filmioperaator ja –lavastaja), Are Uder (Eesti Noorsoo teatri näitleja), Maret Oomer (Teatripedagoog ja kooliteatrite festivali „Kooliteater“ looja ja algataja). 

Žürii andis meie õpilastele aukirjad, kus märgiti suurepärast esinemist ning kogu festivali huvitavamad kostüümid. Samuti tunnustati kõiki näidendi tegelasi oma suurepärase rolli esitamise eest. Meeleoluka muusikalise kujunduse eest tunnustati meie muusikaõpetajat Gert-Ott Kuldpärga.

Õpetaja Mare Pukk pälvis tunnustuse õpilaste suurepärase juhendamise eest Tallinna Haridusameti poolt.

Palju õnne juhendajale ja õpilastele!


Tulevased sündmused:


29.01-04.02 Digikoristusnädal
30.01 Eesti kirjanduse päev
Veebruar - kooli juubeli puhul külalistunnid vilistlastega
09.02 8. a, 9. ja 11. klassid VAT teatris "Kauka jumal"
13.02 Meie kool saab 105 aastaseks!
Tordivõistlus ja koolipere kogunemine õues. Külas kooli vilistlane Ragne Värk.
14.02 Sõbrapäev. Võrkpall saunalinadega: õpilased vs õpetajad
17.02 Vilistlaste korvpalliturniir (registreeri oma võistkond hiljemalt 9. veebruariks)
21.02 Kooli sünnipäevale pühendatud minikonverents. Korraldavad 1.-6. klasside õpilased ja klassijuhatajad.
7.-12. klassidel koostööpäev
22.02 EV aastapäevale ja kooli juubelile pühendatud viktoriin
23.02 Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktused

08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
08.06 Vilistlaste kokkutulek (täpsem info tuleb peagi)
19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogin

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.