EST ENG RUS

 


     


Mia Liine Diandra Blangi kunstinäitus

1.novembril toimus koolis suurejoonelise kunstinäituse avamine. Mia Liine Diandra Blank on 9. klassi õpilane, kelle loovus ja kunstianne ei saa kuidagi märkamata jääda. Ta on enda kohta öelnud nii: "Tegin sugulastele maale pikka aega, kuni ema kinkis mulle kaheteistkümnendal sünnipäeval graafilise tahvli, millega sain hakata digitaalset kunsti tegema. Ma joonistasin 24/7 koolivihikutesse, salvrätikutele restoranis ja isegi oma toa seinale, ema soovide vastaselt. Olen nüüd kuusteist ja tegelen kunstiga juba pool elu. Ma ei annaks oma loovust ära mitte millegi eest ja usun, et see on nagu kingitus."

Näituse idee ja korraldus: kunstiõpetaja Epp Korp


Paul Tammerti külalistund rahatarkusest

Kuidas olla ettevõtlik ja rahatarkusest said teada 6.D klassi õpilased. Klassijuhataja tunnis projekti „Tagasi kooli” raames õpilasi külastas tuntud majandusteadlane Paul Tammert.

Õppejõud rääkis sellest, et tänapäeval ettevõtlikkus on väga tähtis oskus ja et noortel on palju võimalusi oma äri alustada. Selgitati, kuidas toimivad ettevõtted ning missugused on nende tüübid.

Tagasisidena ütlesid õpilased, et vaatamata sellele, et mõned sõnad ja aspektid olid keerulised, nendele loeng meeldis. Kõige meeldejäävam asi oli, et õppejõud rääkis sellest, et inimeste eest on alati palju uksi ja võimalusi ja et me ise otsustame, millist neist avada.

Tunni organiseeris õpetaja Julia Makarova


Ettelugemise päev Aino Perviku juttudega

Meie kooli kirjanduslikuks traditsiooniks on 1994. aastast ellu kutsutud ülekooliline ettelugemise päev. Sel aastal lugesid  kõik õpilased 1.-12. klassini juubilar Aino Perviku lugusid. Lisaks kodusele kirjavarale laenutati kooli raamatukogust 96 populaarse lastekirjaniku teksti. Iga klassi kaks tublimat lugejat käisid 18. oktoobril erinevates ainetundides ette lugemas.1. klass nautis 12. klassi ilmekust ja abituurium imetles 1. klassi püüdlikkust ettelugemisel.
Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega, sest just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi.
4. klassidest osalesid koolivoorus Teele-Riin Pärnamägi, Marvin Kleius, Bruno Aasa, Roosi Karoliine, Tormi Tolmats, Aino Marii Tammearu.
 
19. oktoobril toimus Talinna koolide 4. klasside ettelugemise päev Eesti Lastekirjanduse Keskuses ning meie kooli esindas Bruno Aasa, kes pälvis žürii eripreemia. Palju õnne!
 
Tekst: Piret Vahtra
Pilt: Mari-Ann Jürima
 


Tartu haridusfestival

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 42 õpetajat külastasid 25.oktoobril Tartu haridusfestivali.
Tartu Annelinna Gümnaasium direktor, Hiie Asser, tutvustas kooli õppetöö korraldust ja jagas eesti keele kui võõrkeele õpetamise kogemusi erinevate kodukeeltega õpilastele.
Õpetajad osalesid huvitavates töötubades ja tutvusid uute õppematerjalidega, mida kasutada igapäevatöös.
Aitäh toreda koolipäeva eest, Tartu kolleegid!


Tänusõnad Vanurite Eneseabi-ja Nõustamisühingult

11.10.2022 pärastlõunal olid meie perel Kadriorus külas Teie gümnaasiumi kaks säravat kasvandikku - 9.b klassi õpilased Elisabeth Allas ja Mariette Koppel. Nad esitasid meie Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu 27. sünnipäeva puhul toimunud pidulikul koosviibimisel oma meeleoluka luule- ja muusikakava. Mõnusalt esitatud põimik meeldis kõigile koosviibijaile ning läks neile hingegi. Loodame väga, et Teie kooliperes on veel palju selliseid Elisabethi ja Mariette sarnaseid elurõõmsaid ja tegusaid noori, kes naudivad oma tegemisi ning kingivad oma loovust ka teistele, eriti oma vanaemade ja vanaisade ealistele inimestele. Palun andke nii neile kui ka õpilasi koolitanud ja vahendanud õpetaja Helmi Kellele edasi meie eakate ühingu tänusõnad ja head soovid edaspidiseks. Jõudu ja reipust Teilegi kogu koolipere juhtimisel.

Südamlikult
Heino Hankewitz
VENÜ juhatuse esimees


Tulevased sündmused:


01.12-15.12 Jõulumuusika vahetunnid
07.12 Liikumiskavade show 7.-12. klassile
13.12 Luutsina päeva tähistamine
15.12 Jõulukampsuni päev
18.12 Algklasside jõulupeod 9.00 ja 11.00
18.12 5.-6. klasside jõulupeod 13.00
20.12 7.-12. klasside jõulupeod; jõululaat

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

 

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.