EST ENG RUS

 


     


Aitame üheskoos "Öökullid" Austraaliasse võistlusele

Head sõbrad!

 

Pöördun Teie poole Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi "Öökullid" nimel. Meie võistkond pälvis Eesti suurimal laste ja noorte robootikavõistlusel Eesti meistri tiitli. Sellega kaasnes võimalus minna Eestit esindama rahvusvahelisele võistlusele First Lego League Asia Pacific Open Championship. Võistlus toimub 10-12. juulil 2015 Austraalias, Sydneys, ning seal osalevad ligi 100 riigi meeskonnad. Eesti esindamine sellel turniiril oleks meie jaoks väga suur au!

Meie reisi- ja osaluskulud on kokku enam kui 20 000 eurot. Sellest 5000 katab Eesti meistri tiitliga kaasnenud stipendium. Hetkel otsime aktiivselt võimalusi puuduoleva 15 000 euro kogumiseks. Kindlasti toetavad õpilaste vanemaid meid mõistuse piires, kuid kogu vaja mineva summa kogumine käib neile kindlasti üle jõu.

Seoses sellega pöördume Teie poole palvega toetada Eesti meeskonna osalemist suurimal rahvusvahelisel laste ja noorte robootikavõistlusel. Toetus ei pea olema suur. Meie jaoks on oluline iga summa - olgu see siis 50, 500 või 2000 eurot- tähtis pole summa suurus vaid soov toetada.

Omalt poolt saame pakkuda ettevõtetele erinevaid võimalusi, kuidas Teid väärikalt tänada. Saame neis juba konkreetsemalt kokku leppida hilisemates vestlustes. Näiteks logo võistlusvormil jne.
Mõistame, et sellised otsused ei saa ettevõtetes teoks üleöö, aga palume, et teavitaksite oma otsusest meid hiljemalt 9. maiks, et saaksime otsustada, kas meeskonnal on võimalik Eestit esindada. Selleks palume saata e-mail aadressile lauri.vilibert@kristiine.edu.ee

Lisaks oleme loonud ka eraisikutele võimaluse toetada meid läbi hooandja keskkonna aadressil http://www.hooandja.ee/projekt/aitame-robootikameeskonna-austraaliasse-voistlustele. Igas suuruses toetus aitab meid sammukese lähemale, et saaksime võistlusele lähetada kogu meeskonna ning hoida Eesti lippu kõrgel

,,Igaühest meist võib saada uus Steve Jobs, vähemalt nii me usume.''

Meid toetavad juba Vaata Maailma sihtasutus (NutiLabor) ja Škoda Tallinn.
Liitu Sinagi toetajatega!!

 

Parimat soovides!
Robootikaringi "Öökullid" nimel

Lauri Vilibert
Tallinna Kristiine Gümnaasium/robootikaringi "Öökullid" juhendaja

 

PS: vaata ka meie emotsionaalset videot noorte esimestest sammudest: https://www.youtube.com/watch?v=OmnMI2K_AbU

Ning hoia end kursis meie tegemistega facebookis:
https://www.facebook.com/pages/%C3%96%C3%B6kullid/1409988439262881?fref=ts


Ladus lugeja

Tallinna koolide ladusa lugemise võistlus LADUS LUGEJA 2015 1. klassi õpilastele toimus  kolmapäeval, 8. aprillil. Osales 33 õpilast Tallinna koolide esimestest klassidest.

TUBLISID LUGEJAID HINDAS  ŽÜRII koosseisus:

LEA EERMANN - EESTI FILOLOOG, MARIE UNDERI JA FRIDEBERT TUGLASE  KIRJANDUSKEKUSE TEADUR
MARI TORGA -      TELEDIKTOR, KÕNEÕPETAJA
TIINA VAPPER –   EESTI FILOLOOG, ÕPETAJATE LEHE AJAKIRJANIK
MIRJAM PALUMETS -   EESTI FILOLOOG, RAAMATUKOGU JUHATAJA
AILI KERES -   LOGOPEED
                   
MEIE KOOLI ESINDASID EDUKALT

CLAUDIA BUBERT  -  III koht   Tallinna Kristiine Gümnaasium 1.a klass, õpetaja Ilotana Haalen
ANDREAS SADAM -   Eripreemia artistlikkuse eest -   Tallinna Kristiine Gümnaasium 1.d klass, õpetaja Aime Beres

ÕNNITLEME VÕITJAID!
 
   


Projekt KOOS TÖÖLE!

TTÜ ootab lapsevanemaid osalema projektis KOOS TÖÖLE!

Tallinna Tehnikaülikool ootab kuni 7-aastaste laste vanemaid, kes ei ole olnud töösuhtes vähemalt viimased 18 kuud, osalema projektis, mis pakub põnevaid erialaseid- ja ettevõtlusalaseid koolitusi, karjääri- ja kogemusnõustamist,  osalemist tööklubides ning tööpraktikat ettevõtetes.  Osalema on oodatud nii emad kui isad, tegevused on sihtgrupile TASUTA!

Projekti „KOOS TÖÖLE – terviklik tugi lapsevanematele“ keskendumiskoht ei ole ainult osalejate tööle aitamine, vaid eesmärgiks on pakkuda terviklikku tuge, kuidas töö- ja pereelu ning haridustee jätkamine võimalikult stressivabalt ühildada.

Hirmudest ülesaamine tööle asumisel ja lahenduste (lastehoid, logistika, psühholoogilised aspektid lapsest eemal olles) otsimine töö- ja pereelu ühildamisel on võtmesõnaks nii töö leidmisel kui ka tööl püsimisel – selles osas kaasab KOOS TÖÖLE projekt abiks lisaks nõustamistele ja koolitustele ka vabatahtlikud mentorid ning tööklubid.

Projekti raames on kevad 2015 algamas ettevõtluse-, personalitöö-  ja asjaajamisega jm valdkondadega seotud pikad koolitused. 

Täpsema info projekti tegevuste ning algavate koolituste (link: http://www.ttu.ee/taiendusoppijale/projektid-47/koos-toole/koolitused-26/)  leiab TTÜ kodulehelt: www.ttu.ee/koos-toole  


Viske-võrkpall

Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosade koolide 4.-5. klassi 2015.a tütarlaste viske-võrkpalli võistlustel saavutati II koht. Võistkonnas mängisid  Kaup Johanna, Kann Laura, Suumann Kristiina, Tilk Lissy-Ann, Raud Katariina, Koskel Anet,

Paomees Betti, Lumi Emma. Teate edastas kehalise kasvatuse õpetaja Karin Pärtel

 


Vendade Liivide luulekonkurss

Aprillikuu esimesel päeval toimus meie koolis Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud etlusvõistluse koolivoor.
5.-8.klasside parimad etlejad pakkusid äratundmisrõõmu Juhan Liivi igihaljaste värsside esitamisega.9.-12.klass õpilased lugesid Juhan Liivi luuleauhinnaga pärjatud autorite loomingut. Meeldivalt üllatasid oma tubli esinemisega  Andri Saaret, Reijo Põllu ja Marten Rõuk 9.klassist, Allar Liivlaid 7.a klassist,  Raili Naissaar ja Jaana Jurkin 10.klassist.Meeldejäävad olid Hedili Ora hea tekstivalik ja Marita Brigitta Monese isikupärane esituslaad.

Laureaatideks osutusid


5.-6.klassidest  Maribel Vääna 5.a klass, Eva-Lotta Kutser 6.b klass,Carmen-Eliise Väinänen 6.c klass
7.-8.klassidest Grete Parve 8.b klass, Aleks Martin Rebane 8.a klass, Triinu Tähe 7.b klass
9.-12.klassidest Sven Erik Siitam 9.a klass, Christine Gabriela Kiipus 10.klass, Siim Potsepp 11.klass,Grete Paiste 11.klass, Liisbeth Kala 12.klass

Tallinna linnavoorus 13.aprillil kell 15.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses esindavad meie kooli  Liisbeth Kala, Christine Gabriela Kiipus. Siim Potsepp ja Grete Paiste.

Suur tänu kõigile esinejatele ja edu linnavoorus!


Tulevased sündmused:


27.05 9. klasside lõpukell
28.05 12. klasside lõpukell
29.05 Loov- ja uurimistööde kaitsmine
31.05 1.-4. ja 6. klassidel TORE mängude päev; Ülejäänud klassidel (v.a lõpuklassid) liikumispäev
03.-04.06 Algklasside robootikapäevad
06.06 Algklasside seiklusmäng
08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
Kell 11.00 1.-4. klasside aktus
Kell 12.00 5.-8, 10.-11. klasside aktus

08.06 Vilistlaste kokkutulek - piletid müügil Fientas
16.00 avatakse uksed
16.30 juubelipingi avamine
17.00 kontsert
19.00-23.00 Risto Paiste bänd, oksjon/üllatused

19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.