Suurepärased tulemused TV 10 Olümpiastarti võistlustelt

Lasnamäel toimunud Tallinna koolide etapil saavutati rida häid tulemusi:

Reimo Trei 7a 2.koht kaugushüppes 5.11 ja 4.koht 60m jooksus 8,20
Markus- Taiyo Toiger 7c 60m jooksus 3.koht 8,06 ja 5.koht kaugushüppes 4.80
Frank Varblane 7a 3.koht kaugushüppes 4.93 ja 6.koht 60m jooksus 8,38
Oliver Kruuspan 5b 9.koht 60m jooksus 8,64

Õnnitleme!

Laupäeval, 5. detsembril toimub vabariiklik etapp Võrus

Jõululaat

Pöördumine

Edastame Põhja Prefektuuri prefekti, Kristjan Jaani, pöördumise seoses viimase aja traagiliste sündmustega liikluses! Pöördumine on kättesaadav SIIN!

Luulekonkurss „Koidulauliku valgel“ ehk luule on hingele hea

Meie kooli Koidulauliku luulekonkursi võitjad Maribel Vääna, Reijo Põllu ja Marita Brigitta Mones käisid ennast proovile panemas Tallinna linnavoorus 23.novembril. Osavõtt ülelinnalisest konkursist on igale esinejale tähtis ja seal antaksegi endast parim. Kiitus esinejatele.
Kristiine Gümnaasiumil oli taas õnne: Marita sa sel aastal nagu möödunud aastalgi laureaaditiitli.
Olgu siinkohal meelde tuletatud lisaks Marita kahele laureaaditiitlile meie kahe viimase aasta võidud linnavoorus. 2014.aastal esindas Tallinna linna Alatskivil luulekonkursil „Vennad Liivid“ Kristjan Tammjärv, kes sai eripreemia hääle meisterliku kasutamise eest, 2015. aastal sai Liisbeth Kala samal konkursil eripreemia luuletuse tunnetamise omanäolisuse ja sügavuse eest.

Siit üleskutse: 2016. aasta kevadel on taas tarvis võidelda klassis välja koht pääsemaks koolikonkursile, siis linnavooru ja miks mitte ka Alatskivile või laureaadiks saamine.

Koidulauliku konkurss ootab teid taas 2016. aasta detsembris. Õige pea saate luulet lugeda ja nautida koolis toimuval traditsioonilises „Luulekohvikus“
Tänu ja kummardus kõigile luulehuvilistele, kes on esinud nii koolis kui ka Lastekirjanduse Keskuses.

Maribel Vääna:
„Kui nüüd mõttes tagasi lähen, siis enda arvates ma lugesin suurepäraselt ja kuigi ma ei saanud ei esimest ega ka kolmandat kohta, aga ometi sain midagi väga väärtuslikku- suurepärase esinemiskogemuse.“

Reijo Põllu:
„Luuletuste lugemine ja esitamine mulle meeldib. Luulekeel annab aimu oma ajastu sõnavarast ja väljenditest. Luuletused on ka suurepärased metafoorse mõtlemise arendajad ja maailmapildi avardajad. Luuletuste päheõppimine aitab treenida aju .“
Marita Brigitta Mones:
„ Tegelikult ma ei teagi , kuidas luuletust hästi lugeda. Ainult seda, et ise peaks valima, mida loed. Kui luuletuse valikul tekib mingi sisemine tunne või samastumine,siis selle valingi. Arvan, et lugemiseks tuleb leida mingi oma maneer või nišš ja sellega enesekindlalt läbi lüüa.“

Sportakrobaatika

7.-8. novembril toimusid Tallinna Meistrivõistlused sportakrobaatikas. On rõõm teatada, et meie kooli 7b klassi õpilane Sirelin Mhikelson saavutas esimese koha laste A-paariskavas,  tütarlaste paaride arvestuses ning  noorte A-klassi individuaalkavades. Ühtlasi sai Sirelin ka Tallinna Meistri tiitlid.

N 24.05 pärast kolmandat tundi nutimitmevõistlus 4.-6. klassile
R 25.05 pärast teist tundi ÕE koosolek