logo logo tallinna kristiine gümnaasium

Edukas koostööprojekt

2. mail lõpetasid mitmed Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 11. klassi õpilased ja õpetajad Tallinna Haridusameti ja Tallinna Ülikooli koostööprojekt, mille raames said gümnaasiumi õpilased omale kaasjuhendaja ülikoolist. Läbi õppeaasta osalesid õpilased seminarides ja suhtlesid ülikoolipoolsete kaasjuhendajatega saavutades nii mitmekülgsemad ja põhjalikumas uurimistööd. Õpetajad osalesid paralleelselt uurimistööde juhendajate kursusel, kust endile uusi teadmisi kõrva taha pandi.

Osalesid Anett Saare, Loren Mendes, Venno Leidorp ja Kai-Liisel Tammeväli. Õpetajatest Anu Rannus, Piret Vahtra, Elo Orav, Jana Kosk, Reet Loit ja Gerda Peets.

Kiidame kõiki osapooli aktiivse osalemise ja õnnestunud projekti eest!

MÕK

Koostööprojekt “Kolleegilt kolleegile” Ristiku Põhikooli õpetajatega toimub 24.aprillist kuni 04.maini.

Eesmärk on külastada teises koolis erinevaid ainetunde ja õppida kolleegide kogemustest.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetajad on pakkunud väga suures mahus avatud tunde nii digivaldkonnas, kui ka lõimingute osas.

Nutikuu

“Nutivõimaluste süsteemne arendamine alushariduses ja I kooliastmes”.

25. aprillil kohtusid Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpetajad  Kullatera, Linnupesa, Haraka Kristiine ja Tihase lasteaedade õpetajad.

Kohtumise eesmärgiks oli kooskõlastada laste infotehnoloogia alane õpetus nii lasteaias kui ka algklassides.

Kooliõde kutsub

Lõimitud lihavõtted

Aprillikuu õppetegevuse muutis mitmekesisemaks 6.b klassis lihavõtte teemaline ühisprojekt.

Kirjanduse tunnis räägiti lihavõttekommetest kodudes ja vaadati teemakohaseid multikaid. Iseseisvalt otsiti pühadesalme. Leitud luuletusi kujundades lihviti arvutil tekstitöötlemise oskusi. Illustratsioone lisades sai proovile panna oma kunstioskused.

Lihavõtte usulist ja ajaloolist tausta avati ajalootundides. Vene keeles omandati vajalik sõnavara ja kasutati seda venepäraste seinakaunistuste ja kaartide valmistamisel. Lihavõttenädalassse mahtusid huvitavad katsed munadega loodusõpetuse tunnis. Inglise keele tunnis said õpilased arendada peale keeleoskuse ka loovust ja ilumeelt. Teema kinnistamine lõppes ühise munadevärvimisega.

Õppeprojektis lõi kaasa ka kunstiõpetaja Epp Korp, kelle juhendamisel valmisid meeleolukad pühadekaunistused koolimaja erinevatele korrustele.
Andmis- ja saamisrõõmu tõi kodus värvitud munade vahetamine pühade järelpäeval.

Erinevate rahvaste kombeid tundes ja teades võime loota eesti rahva traditsioonide jätkusuutlikkusele.

Tallinna Kristiine Gümnaasium
     Nõmme tee 32