EST ENG RUS

 


     


Tänusõnad Vanurite Eneseabi-ja Nõustamisühingult

11.10.2022 pärastlõunal olid meie perel Kadriorus külas Teie gümnaasiumi kaks säravat kasvandikku - 9.b klassi õpilased Elisabeth Allas ja Mariette Koppel. Nad esitasid meie Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingu 27. sünnipäeva puhul toimunud pidulikul koosviibimisel oma meeleoluka luule- ja muusikakava. Mõnusalt esitatud põimik meeldis kõigile koosviibijaile ning läks neile hingegi. Loodame väga, et Teie kooliperes on veel palju selliseid Elisabethi ja Mariette sarnaseid elurõõmsaid ja tegusaid noori, kes naudivad oma tegemisi ning kingivad oma loovust ka teistele, eriti oma vanaemade ja vanaisade ealistele inimestele. Palun andke nii neile kui ka õpilasi koolitanud ja vahendanud õpetaja Helmi Kellele edasi meie eakate ühingu tänusõnad ja head soovid edaspidiseks. Jõudu ja reipust Teilegi kogu koolipere juhtimisel.

Südamlikult
Heino Hankewitz
VENÜ juhatuse esimees


Ühiskonnaõpetuse tund 9. ja 12. klassidele

Õpetajate päeval 5. oktoobril külastas meie kooli linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, kes andis 9. ja 12. klasside õpilastele külalistunni. Loengu teemaks olid rahvusvahelised suhted ning sõda Ukrainas. 

 


7c klassis õpib edukas judopoiss Mattias

Mattias kuulub spordiklubi Barra koosseisu ja treenib Tevol Tamm juhendamisel. Judoga alustas sama treeneriga juba lasteaiast, kes ta Mattiase endaga esmalt Audentesesse kaasa vedas ja nüüd treenib Barra Spordiklubi all. Tahe ja pingutus viivad alati sihile! 
Mattiasele anti selle hooaja lõpus, väga heade tulemuste alusel, võimalus vaid 12. aastasena sooritada järgmise taseme judoeksam ja läbides selle edukalt väljastati talle 2KYU tase ehk taseme järgmine vöö - sinine vöö. Mattiase eelmist judo hooaega võib hinnata erakordse hindega, sama ka treenerite pilgu läbi.
Hooaja kokkuvõttes olulisimaist ehk aprillis sai Mattias pärjatud Eesti Meistri tiitliga, MU14 klassis, kus tuli 22 osavõtja seast 1 kohale, pälvides sellega Eesti Meistri tiitli. Enne seda märtsikuus osales Mattias ka B klassi Eesti Meistrivõistlustel, võisteldes endast vanematega poistega , kus saavutas U16 vanuses (ise 12 aastane) auväärse 3 koha. Veel võttis ta hooajal osa Eestis erinevatest rahvusvahelistest kui ka kodumaistest turniiridest ning tulles kõikjal medalile valiti ta Eesti Judoliidu poolt, eelmise nädala lõpus, Narvas, parimaks JUDOkaks oma kaalu ja vanuseklassis ning vanemate poiste seas saavutas auväärse teise koha. 
Samuti valiti vend Markkus(5a) Eesti Judoliidu poolt hooaja parimaks sportlaseks. Samas, Narvas, toimus ka juba uue hooaja esimene rahvusvaheline turniir, kus Mattias murtud varbaluuga, saavutas uue hooaja esimese medali, milleks oli KULD. 
Eelmisesse hooaega jäi ka koroonast hoolimata 2 välisturniiri:
Soomes, Tampere Shiai judoturniiril, kus Mattias saavutas 🥈koha!
Viimaseks hooaja võistluseks jäi aga rahvusvaheline turniir Poolas, Varssavis, Same Judo Cup, kus Mattias saavutas taas kuldmedali. Kokku osales võistlusel 70 erinevat klubi, üle 1000 võistleja.
Tekst: Matttiase ema Helen Erikson


Sammulugemisvõistluse võitjad

Meie sammulugemisvõistluse võitjaks osutus 9.b klass, kes kogus kokku 1 117 285 sammu. Peaauhinnaks said 9.b õpilased tervisliku Jäämari jäätise.

Teisele kohale tuli 9.c klass 1 079 100 ja kolmandale kohale 5.d klass, kes kogus kokku 976 739 sammu. Palju õnne!

 Võistlusel toimus eraldi arvestus ka õpetajatele. Kõige suurema sammude summa kogus õpetaja Julia Makarova, kes kõndis nädala jooksul kokku 104 234 sammu. Teisele kohale tuli õpetaja Raina Luhakooder 95 222 sammuga ning kolmas koht kuulus Karmen Aasmale, kes sammus kokku 80 648 sammu. 


Õpetajate päev

5. oktoobril tähistasime õpetajate päeva. Selleks korraldasid abituriendid õpetajatele suurejoonelise 20ndate stiilis galapeo. Piduliku ürituse jaoks olid õpetajad end vastavas stiilis riietanud ning kübarate ja sulgedega daamid tekitasid palju rõõmsat elevust.

Meil on suurepärane kollektiiv ning sel aastal pälvisid tunnustuse järgmised õpetajad:

Kategooriad 2022:

Tegus klassiõpetaja, klassijuhataja         

Reet Loit, Anne-Ly Sarapuu, Saila Kiik, Elo Orav, Ruth Lauer

 Toetav kolleeg                

Riina Neemela, Mare Pukk, Kaire Kott

 Õpilaste innustaja

 Anu Reha, Eha Hergauk, Kadri Ojala, Jana Kosk

 Mainekujundaja              

Piret Vahtra, Lauri Vilibert

Innovaatiline õpetaja

 Meeskond “Robootika”: Karmen Aasma, Kadri Toming, Kertu Saare, Lauri Vilibert


Tulevased sündmused:


02.10 Tähistame muusikapäeva kontserdiga "Tik Tok live ansambliga Brassical"
05.10 Õpetajate päev
17.10 Koostööpäev
20.10 Ettelugemispäev
31.10 Halloweeni disko
30.10-03.11 Stiilinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.