EST ENG RUS

 


     


Meie võistkond saavutas kombineeritud teatevõistlustes I koha

Meie kooli 5. klasside võistkond saavutas Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa koolide 3.-5. klasside kombineeritud teatevõistlustel I koha! Võidukasse koondisesse kuulusid: Maria Karu, Markkus Erikson, Jako Vilba, Mia Scheer, Luisa Brigitta Palling, Andreas Grossmann, Romili Ehaviir, Gete-Lisell Kuldma, Eerik Osolainen, Ramon Lillemaa ja Markus Lennart Talts.

Koondise panid kokku ning juhendasid Margus Luik ja Raina Luhakooder.


OP-kunstinäitus

Op-kunst arenes välja abstraktsest kunstist ja muutus eriti populaarseks 1960.aastatel. Op-kunst põhineb optilistel efektidel, mis tuleneb inimese taju eripärast. Lihtsate kujundite ja värvuste kordusel maalipinnal on inimese silmale kas rahustav või ärritav mõju, mistõttu maalipind tundub olevat kas tõeliselt ruumiline või värelev. Võib öelda, et op-kunstnike eesmärk oli ruumilisuse või liikuvuse tunde tekitamine maalipinnal. Mõnda op-kunsti teost ei saa üle mõne sekundi vaadata, sest see on silmale niivõrd ärritav. Kunstnik Aili Vint on tänaseks tunnustatud kunstnik ja pedagoog, kelle mitmekülgsele loomingule on omane tehniliste otsingute julgus ja eksperimentaalsus. 1970-ndatel aastatel kujunes temast üks eesti kunsti silmapaistvamaid mariniste. Aili Vindi loometee alglähteks on aga opkunst - ta maalis guaššvärvidega seeria ülirafineeritud toon-toonis abstraktseid “ribalaadis” pilte. Meie kooli näitusel oleme ühendanud op-kunsti ja meie oma Eesti kunstniku Aili Vindi käekirja ja loonud 9 klassiga omanäolised tööd. Head kunstielamust! 9A • 9B • 9C • 9D

Juhendaja Epp Korp kunstiõpetaja


Ole teadlik jäätmete sorteerija

8.c klass osales Keskkonnaameti poolt läbiviidud õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse!" Teavitustunni viis läbi Reet Kristian Keskkonnaametist. Toodi fakte ja näiteid jäätmete hulgast ja ohtlikkusest maailmas. Seletati lahti sagedasemad eksimused olmeprügi sorteerimisel. Toimus praktiline jäätmete sorteerimine. Iga õpilane sai prüginäidise  ja pidi selle õigesse kasti panema.

Koolitus pani mõtlema, kuidas igaüks saab panustada maailma jätkusuutlikkusesse.

Koolituse organiseeris õpetaja Piret Vahtra


Meie õpilased osalesid Koidulauliku etluskonkursi Tallinna eelvoorus

28. novembril, toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses vabariikliku 5.-12.kl õpilaste Koidulauliku Etluskonkursi Tallinna eelvoor. Žürii koosseisus: lastekirjanik Liis Sein, lastekirjanik ja ajakirja „Hea laps“ peatoimetaja Kätlin Vainola ning vabakutseline kirjanik, toimetaja, stsenarist ja eesti keele õpetaja Jaak Urmet, valisid välja põhikooli ja gümnaasiumi parimad Lydia Koidula ja Kersti Merilaasi loomingu etlejad. Meie kooli õpilased Elisabeth Allas 9. klassist ja Kareem Rohula 12. klassist valiti võistluse laureaatideks. Elisabethi ja Kareemi juhendajad on Helmi Kelle ning Marika Ritso.

Palju õnne võitjatele ning suur tänu juhendajatele!
 


Politsei jagas õpilastele helkureid

Täna hommikul tervitasid õpilasi kooliuksel politseinikud, kes kontrollisid helkurite olemasolu. Kui keegi oli selle tähtsa pisiasja unustanud, siis andis politsei uue helkuri. 

Suur tänu koostöö eest Politsei- ja Piirivalveamet ning Kristiine Linnaosa valitsus


Tulevased sündmused:


02.10 Tähistame muusikapäeva kontserdiga "Tik Tok live ansambliga Brassical"
05.10 Õpetajate päev
17.10 Koostööpäev
20.10 Ettelugemispäev
31.10 Halloweeni disko
30.10-03.11 Stiilinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.