EST ENG RUS

 


     


Robootika Meistritiitli pälvis võistkond "ÖÖkullid"

14-15. märts toimus Tartu Ahhaa keskuses Eesti suurima robootikavõistluse FIRST LEGO League finaalvõistlus. Finaalis osales 33 poolfinaalidest edaspääsenud võistkonda nende seas ka meie kooli võistkonnad "Öökullid" ja "Robocraft". Tugevat konkurentsi lisasid ka meeskonnad Norrast, Lätist, Leedust ja Moldovast. Kahel pikal päeval võisteldi omavahel robotimängus, uurimisprojektide tutvustamisel ning meeskonnatöö ja põhiväärtuse rakendamises. Lisaks raskele tööle peeti maha ka värvikirev sõprusõhtu koos meeskondade etteastetega. Pika võistluse kulminatsioon- karikate jagamine osutus sel korral edukaks just meeskonnale "Öökullid". Hindajate ja kohtunike arvates esines meeskond "Öökullid" kõikidel aladel ühtlaselt väga hästi ning seetõttu vääris meeskond "Öökullid" kõige väärtuslikumat karikat- Meistrikarikat! Meistrikarikaga kaasnes sel korral reisistipendium, mille kaasabil saab võistkond osaleda ühel suurvõistlusel kas USA-s, Austraalias või Lõuna-Afrikas.

ÕNNITLEME MEESKONDA "Öökullid" SUUREPÄRASE TULEMUSE EEST!!!

Öökullide meeskonda kuuluvad: Madli Kaljo, Kristjan Mäetalu, Cevin Caius Koemets, Henri Haugas, Oliver Sild, Rasmus Lukas, Kristo Toots Ja Reimo Trei. Meeskonda juhendab Lauri Vilibert.

 

Lisaks on väga positiivne see, et nüüdseks juba võistlussarjast välja kasvanud õpilased (endise "Öökullid") on jäänud robootika ja FLL võistlussarjaga seotuks ning neile on usaldatud tehniliste kohtunike roll võistlustel. Olgu siinkohal aususe huvides märgitud, et vanemad olijad on vaid tehnilised kohtunikud, kes loendavad reeglitele vastavalt sooritatud ülesannete punkte robotimängus. Üldvõidu pälvimiseks peab olema hea tulemus robotimängus, kuid määravaks saavad hoopis teistelt hindajatelt saadud hinnangud uurimisprojekti, esitluse, meeskonnatöö, põhiväärtuste, boksi ja palju muu kohta.


Emakeelepäeva tähistamine 10.märtsil

  
Emakeelepäeva tähistasime seekord pisut teisiti. Kristjan Jaak Petersoni tähendust ja tähtsust rõhutasime eesti keele ilu ja kõnekusega erinevate põlvkondade luulekeeles: üks pere, erinevad põlvkonnad.Tähtpäeva külaliseks oli luuletaja Joel Sang, kes esitas oma väga filosoofiliste ajalauludena kõlavaid lasteluuletusi peatselt ilmuvast kogust.

Gümnaasiumiõpilased esitasid Kersti Merilaasi, August Sanga kui ka Joel Sanga luuletusi.  Eredust ja sära tõi 11.klassi tütarlaste lauldud „Viire takka.“ Keelehommikut juhtisid asjalik-sõbralikult Anna Lauretta Eespere ja Kristjan Tammjärv.

Härra Joel Sang vastas küsimustele, mis puudutasid tema luuleteele sattumist, aga ka suhestumist oma vanemate luulesõnaga.
Loetud luuletustele kevadest andis sära juurde särav kevadpäike ja kaunis varakevadine ilm. Filosoofised luuetused tuletasid meelde:

„Sa kõike võid, kuid üht ei tohi-/ ei tohi olla arg ja loid…
…ja ükski meist ei tohi öelda, et ta ei kanna vastutust.“
Tore ja mõtlemagi panev avalöök oli antud keelenädalale.    


Inglise keele olümpiaad

Soovime õnne Anna Eesperele, kes saavutas üleriigilisel inglise keele olümpiaadil II koha. Aitäh kõigile, kes pöialt hoidsid!

 


Teadusteater algklassidele

9. märtsil 2-3 tunni ajal toimus kõikidele algklassidele teadusteatri minietendus. Teadusteatrit viisid läbi Tallinna Kristiine Gümnaasiumi robootikaringi "Öökullid" liikmed. Robootikud otsustasid, et sel korral jätavad nad robootika tahaplaanile ning tutvustavad pigem lõbusaid füüsikalisi katseid. Õpilased said oma silmaga kaeda ja käega katsuda, kuidas torgata grillvarras läbi õhupalli, kuidas toimib staatiline elekter või mis juhtub kui suruda 100 teravat naela vastu õhupalli. Kõige enam pakkusid vaatemängu ja elevust katsed kuivjääga- vahutav kauss ja suitsev pudel.

Teadusteatrit viisid läbi 6. klassi õpilased: Kristjan Mäetalu, Madli Kaljo, Oliver Sild ja Henri Haugas. Robootikaringi juhendab õpetaja Lauri Vilibert, füüsika katseid juhendas ja selgitas robootikutele õpetaja Janno Puks. Täname nii esinejaid kui juhendajaid!

Pildigaleriid üritusest saab vaadata SIIT

 

 


02.-06.03 VÕÕRKEELTE NÄDAL

 

03.03 toimus 6.klasside õpilaste ilusa käekirja võistlus vene keeles.

Võitjad: 1.Karmen – Eliise Väinanen  6c

                2. Anastassia Gorbunova  6b

                3.Liina Tõnso  6a

                4. Marlen Matteus  6a

               5. Hanna – Kristiina Saarep  6c

                6. Anette Mägi  6c

                7. Sandra Lasn  6a

                8. Tuuli Torop  6a

                9. Oliver Sild  6a

               10. Birgit Pärtel  6a

 

Õpilased valmistasid ette õp.-d Olga Izmailova, Tiiu Kasearu, Tiina Kerem  ja Malle Ling


Tulevased sündmused:


29.01-04.02 Digikoristusnädal
30.01 Eesti kirjanduse päev
Veebruar - kooli juubeli puhul külalistunnid vilistlastega
09.02 8. a, 9. ja 11. klassid VAT teatris "Kauka jumal"
13.02 Meie kool saab 105 aastaseks!
Tordivõistlus ja koolipere kogunemine õues. Külas kooli vilistlane Ragne Värk.
14.02 Sõbrapäev. Võrkpall saunalinadega: õpilased vs õpetajad
17.02 Vilistlaste korvpalliturniir (registreeri oma võistkond hiljemalt 9. veebruariks)
21.02 Kooli sünnipäevale pühendatud minikonverents. Korraldavad 1.-6. klasside õpilased ja klassijuhatajad.
7.-12. klassidel koostööpäev
22.02 EV aastapäevale ja kooli juubelile pühendatud viktoriin
23.02 Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktused

08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
08.06 Vilistlaste kokkutulek (täpsem info tuleb peagi)
19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderВойти

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.