Riigikogu külastus

Neljapäeval, 29. märtsil külastas 11. klass riigikogu. Riigikogu on Eesti Vabariigi parlament, kellele kuulub Eestis seadusandlik võim. Riigikogus on 101 liiget. Valimisiga on 18 aastat ja ise saab saadikuks kandideerida alates 21. eluaastast.

Pärast riigikogusse sisenemiseks vajaliku turvakontrolli läbimist võttis 11. klassi vastu giid Ott, kes rääkis pikemalt riigikogu majast. Külastati kolme ruumi - Valget saali, mis on riigikogu esindusruumiks, vestibüüli, kus asub Toompea lossi makett, ja riigikogu istungisaali. Maketi abil anti ülevaade Toompea lossi ajaloost ja eri ajastutest pärit hoonete paiknemisest.

Riigikogu istungit kahjuks jälgida ei õnnestunud, kuna tegu oli pühadeeelse päevaga ning saadikud olid juba lahkunud. Saadud teadmisi saame kasutada erinevates ainetundides.

Andre Rosin
11.ab

Lastevanemate üldkoosolek

Lastevanemate üldkoosolek toimub neljapäeval, 19.04.2018 kell 17.00 aulas.

Päevakord

1. Veebikonstaabel Jana Frolova räägib lapsi ohustavatest juhtumitest veebikeskkonnas ning üha suureks probleemiks muutuvast nutisõltuvusest juba algklassides.
  2. Kooli kodukorra täiendamine
    1. Nutivahendite kasutamine koolis (vahetundides, tunnis, tunnivälisel ajal)
    2. Aktiivsed vahetunnid. Õuevahetunnid
    3. Muudatused töökorralduses alates septembrist 2018
    4. Küsimused. Vastused. Kommentaarid.

Küsimused palume eelnevalt saata kristiine@kristiine.edu.ee

Lugemistund Sääse raamatukogus

18.märtsil oli 5.b klass külaliseks Sääse raamatukogus. Külastus oli tänuks eduka osalemise eest Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammis. Meie kooli 5.b klass oli Sääse piirkonna aktiivseim lugeja nii võistulugemise esimeses voorus kui ka aasta kokkuvõttes.

Sääse raamatukogu juhataja Piret Heinsaar tutvustas eakohast uudiskirjandust, õpetas kasutama raamatukogu teabekataloogi ESTER, näitas, kuidas laenutada e-raamatuid.

Rühmatöös pidid õpilased ette valmistama raamatute tutvustused. Selleks tuli kasutada teoste sisukokkuvõtteid, autori teksti kui ka leida arvutist vastav treiler. Kõik rühmad said esitlustega hästi hakkama.

Saime kaasa lugemiseks soovitatud raamatute nimekirja ja lapsevanema nõusoleku ankeedi, mis tuleb igal õpilasel esitada enne raamatukogu lugejaks registreerimist.
Sääse raamatukogu ootab lugema kõiki meie kooli õpilasi.

Loovtööde näitus

Korvpallipoiste suur võit

Meie gümnaasiumi noormehed saavutasid Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis kolmanda koha, mis on viimase 25 aasta parim saavutus! Seni oli TKG parimaks tulemuseks koht kuue hulgas.

Koosseisu kuulusid:

Ken Erik Kalme