Head tulemused kirjandusmängult

Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldas koostöös maakondade keskraamatukogude, Tallinna Keskraamatukogu ja Tartu Linnaraamatukogu lasteosakondadega juba neljandat korda üle-eestilise kirjandusmängu 3.–4. klassi õpilastele.

Tallinna Keskraamatukogu viis koostöös Jakob Westholmi Gümnaasiumi klassiõpetajatega läbi Tallinna koolide 3.–4. klassi õpilastele mõeldud KIRJANDUSMÄNGU eelvooru, et anda võimalus Tallinna koolide parimatele osaleda üle-eestilises Kirjandusmängu 2019 finaalis.

Võistlusele olid oodatud Tallinna koolide 3.–4. klasside õpilaste kolmeliikmelised võistkonnad. Kirjandusmängu eelvoor toimus reedel, 22. märtsil 2019 Tallinna Keskraamatukogus.

Meie kooli esindasid kaks võistkonda. I võistkond: Loore Lisete Aas, Mihkel Kaukver ja Lotta Seemen. Juhendaja: õpetaja Seila Jermann.

II võistkond: Sandra Britt Õbenik, Grete-Lii Tamm ja Karl Johannes Talts. Juhendajad: Saila Kiik ja Anne-Ly Sarapuu.

II võistkond saavutas kirjandusmängu eelvoorus II koha.

PALJU ÕNNE VÕITJATELE!

23. märtsi perepäev lükkub edasi

Mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu lükkub Tallinna Kristiine Gümnaasiumi perepäev edasi. Uuest toimumisajast teavitame teid peagi.

LASTEVANEMATE KOOL Tallinna Kristiine Gümnaasiumis

Psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel räägib 28.märtsil 2019 kell 17.15-18.15 teemal

"Kuidas toime tulla agressiivse lapsega?"

• mida vanemad saaksid ära teha, et laps õpiks ise oma tundeid paremini juhtima
  • miks laps on vägivaldne
  • kuidas ise tulla toime lapse vihaga
  • lapse erinev käitumine kodus ja koolis (koolikaaslastega)

Olete oodatud!

Robootikud on Eesti meistrid!

9.-10. märtsil toimus Tartu Ahhaa keskuse FIRST LEGO League robootikavõistlussarja Eesti finaalvõistlus, kus osales 45 tugevaimat meeskonda üle Eesti. Kahe päeva jooksul pidid meeskonnad tutvustama kohtunikele hooaja teemast – „Into Orbit“ inspireeritud probleemi uurimust ja uuenduslikku lahendust probleemile, osaleti ka kolmel robotimängu voorus. Lisaks hindasid korraldajad meeskonna koostööoskust ning ühistest põhiväärtustest kinnipidamist. Tallinna Kristiine Gümnaasiumi noormeestest koosnev võistkond „Öökullid“ oli kõikidel aladel võrdselt tugev ja tänu sellele pälvis ka võistluse üldvõidu- Eesti meistrikarika. Öökullidel õnnestus võita esikoht ainsal avaliku edetabeliga alal – robotimängus (kõikides teises valdkondades edetabelit ei avaldata ja see on teada vaid kohtunikele/hindajatele). Meeskonna tugevusest annab aimu fakt, et ülemaailmsele innovatsioonikonkursile projektide valdkonnas (kuhu iga riik saab esitada vaid ühe projekti) esitati korraldajate poolt just Öökullide väljapakutud probleem ja innovaatiline lahendus.

Eesti meistrikarikaga kaasnes ka meeskonnale sihtstipendium esindamaks Eestit 22.-25. mail toimvatel lahtistel Euroopa meistrivõistlustel Türgis.

Tähistame emakeeleaastat

Emakeelepäeva ettevõtmised gümnaasiumile algasid „Tõe ja õiguse“ ühiskülastusega. 10.ab klass kontrollis oma praktilist keeleoskust ja kirjutas 14.märtsil Vikerradio e-etteütlust. 12.klassile jääb selle aasta emakeelepäeva meenutama eesti keele proovieksam.

15.märtsil oli gümnasistide külaliseks Emakeele Seltsi teadussekretär Killu Mei. Räägiti eesti keele arengust, võõrmõjudest, igapäevakeelest, korrektsest kirjaoskusest ja keelealase teabe otsimisest. Tutvustati selle aasta Keeleteo auhinna saanud uut ÕS-i ja mõni nädal tagasi avatud Keeleveebi.

Emakeelepäeva jätkuks on vendade Liivide luulekonkursi klassivoorud 18.-22.märtsini .Juhan ja Jakob Liivi loomingule pühendatad etluskonkursi koolivoorud on 26. ja 27.märtsil.