logo logo tallinna kristiine gümnaasium

Esinesime vabariikliku Koidulauliku etluskonkursi Tallinna eelvoorus

4. detsembril toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses XXI Koidulauliku etluskonkursi Tallinna eelvoor. Kahes vanuserühmas esines kokku 49 õpilast.Esitati nii Koidula luulet kui proosat.Kaasautoriks oli selle aasta juubilar Eesti kirjanik ja poliitik Paul-Eerik Rummo, kes tähistas aasta alguses oma 75.sünnipäeva. Kolmeliikmelisse žüriisse kuulusid armastatud eesti kirjanikud Contra, Wimberg ja Jaanus Vaiksoo. Mõlemas vanuseastmes anti välja eripreemiaid ning valiti kolm laureaati. Kõige edukamad olid Tallinna 32.Keskkooli etlejad. 12.detsembril toimub Pärnus Koidula muuseumis vabariiklik lõppvoor.

Meie kooli esindasid sedapuhku nooremas vanuseastmes Rebecca Särav 9.klassist ning gümnaasiumiastmes Silvia Kirillov ning Anna Stepanova. Kogemus oli poeetilise liialduseta hingesoppi pugev ning pikkadeks aegadeks meeldejääv.

Silvia Kirillov

Vaba Lava

Reedel, 1.detsembril algusega 17:00 toimus Vaba Lava, kus said oma talenti näidata meie kooli õpilased. Kokku oli seitse esinejat ja kõik neist väga erinevad. Võitjaks ja publiku lemmikuks osutus meie koolibänd Flashback Thursday.Teise koha sai virtuoosse klaverimänguga 10.klass õpilane Marleen Niibek.

Meie klass esines terves koosseisus muusikalise põimikuga “Meie klassi lemmikud”.Popurrii koosnes kuuest erinevast laulust.Saime näidata oma lauluoskust ja ka pillimängu. Akordionil soleeris Oskar Kask, klaveril saatis Eva-Liina Metsaluik. See oli hea meelelahutuslik üritus. Kuigi meie klass ei võitnud, saime hea esinemiskogemuse ja kuhjaga koos tegemise rõõmu.

Katriin- Eliis Brecher

Lõimitud kirjandustund KUMUS

21. novembril käis 11.ab klass Kumu kunstimuuseumis, kus leidis süvitsi käsitlemist kirjandus- ja kunstivoolude teema.Külastasime näitust „Kurja lillede lapsed.Eesti dekadentlik kunst” ja „Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid“. Näitused andsid erakordse võimaluse kohtuda 20. sajandi alguses tegutsenud kunstnike väljapaistvate teostega, lisateadmisi saime ajaloost, inimeseõpetusest, kunstist ja kirjandusest.

Mõnusa tempoga ringkäik muuseumis toimus koos programmijuhiga, kes oskas kunstivoolude kohta kaasahaaravalt rääkida.Rühmatööna pidime sobitama pildi ja Baudelere´i luuletuse ning selle ilmekalt ette kandma. Meelde jäid kõige enam sellest ajastust Konrad Mägi, Eduard Wiiralti ja Nikolai Triigi tööd.Vastukaaluks dekadentsi inetusele pakkusid saksa ekspressionistide pildid värve, emotsioone ja vaimsust. Õppekäigu lõppedes võtsime osa töötoast, kus oli kõigil võimalus kujundada endale meelepärane pilt. Hiljem moodustati kõikidest joonistustest terviklik meisterdis.

Õppekäik oli põnev ja silmaringi laiendav,saime põhjaliku ülevaate dekadentsist ja ekspressionismist ning nende väljendamisest kunstis ja kirjanduses.

Kristin Kizant
11.ab

Tutvustati vene kombeid ja kööki

14. novembril toimus Neitsitorni seminariruumis gümnasistidele loeng,mille teemaks oli vene köök.Meie koolist said võimaluse üritusel osaleda Džavad Alijev ja Daniil Ševoldajev 11.ab klassist.

Loeng toimus vene keeles ning sissejuhatuseks tutvustati kohalolijatele vene köögi ajalugu.. Seejärel pöörati tähelepanu vene köögi eripäradele ja kõigi osalejate rõõmuks pakuti ka ehtsat vene toitu. Toidulaual oli nii õige vene supp kui ka maitsev Pavlova kook.
Loeng oli väga huvitav ning andis gümnasistidele võimaluse õppida tundma erinevate rahvuste toidukultuuri. Eriti nauditav oli aga maitsta erinevaid vene toite.

Daniil Ševoldajev

Koidulauliku konkursi koolivoor

24. novembril toimus Koidulauliku konkursi koolivoor. Põhikooli õpilased esitasid Koidula luuletusi. Vanema kooliastme parimad deklamaatorid esinesid Paul-Erik Rummo loominguga. Koidula-aegsest kultuuri-ja igapäevaelust esitlesid rühmatöid 8.b klassi õpilased õpetaja Eha Hergaugi juhendamisel.

5.-6.klassidest tõsteti esile Mia Lahne 5.a, Magnus Loss 5.b, Rebeka Tõkkman 6.b, Arian Abner 6.b.
7.-8. klassidest oli tublimad Anette Luna Marksa 8.b, Oliver Kruuspan 7.b, Kristo Vooro 7.a, Betti Paomees 8.a.
Vanemas astmes paistsid silma Silvia Kirillov 11.ab, Anna Stepanova 12.ab, Oskar Kask 11.ab, Rebecca Särav 9.c, Frank Varblane 9.a.
Tallinna linnavoorus esindavad meie kooli Silvia Kirillov, Anna Stepanova, Rebecca Särav.
Luuleüritus oli meeldivaks vahelduseks meie koolipäeva.

Liis-Marie Järve

E 19.02 pärast kolmandat ja neljandat tundi vahetunnikino
T 20.02 kell 11.00 ühispildsitamine kooli hoovis
K 21.02 mälumängud (pärast kolmandat tundi 5.-7. klass ja pärast neljandat tundi 8.-12. klass)