Spordinädal

Eesti kooliealistest noortest liigub soovitatud normi jagu ehk vähemalt tund aega iga päev vaid 14 protsenti. Viimase kümne aastaga on ülekaaluliste ehk rasvunud laste arv kasvanud 5-6 korda. Konkreetne peegel meie noorte tervisele, lisaks kehakaalule ja teistele näitajatele, on Eesti noormeeste aina halvenevad tulemused kohustuslikus ajateenistuse eelses arstlikus ja ka kehaliste võimete kontrollis.

Euroopa Komisjon on liikumisharrastusele ja spordile laiema leviku ja kõlapinna loomiseks ellu kutsunud üleeuroopalise kampaania European Week of Sport. Selle algatuse nurgakivi pandi eelmisel aastal ja esimesed müürid kerkivad nüüd, sellel sügisel, kui 7.-13. septembrini toimuvat spordinädalat tähistavad kõik Euroopa Liidu riigid. Kuigi iga riik teeb seda veidi isemoodi, on lõppsiht kõigil sama – tervemad, rõõmsamad ja tugevamad inimesed.

Meie koolis tähistatakse spordinädalat kummikeksu näitel. Kummikeks on ideaalne tegevus vahetundideks, arendades osavust, koordinatsiooni, hüppevõimet ja vastupidavust. Meie kooli õpilased on juba 2 nädalat isesesivalt harjutanud (ülesanded videolingil kooli kodulehel) ja valmis üksteiselt mõõtu võtma.

Sellel reedel (11.09) toimub kooli võimlas suur finaal 4.-6. klassidele.

AJAKAVA

10.35-10.55  5. klassid

11.40-12.00  4. klassid

12.45-13.05  6. klassid

Kõigile teistele vanuseastmetele on samuti reeglid kehalise kasvatuse tunnis selgeks tehtud, harjutused läbi proovitud ja kummid välja jagatud. Seega saavad samadel vahetundidel ka nemad kõikjal koolimajas vabalt omavahel mõõtu võtta! Ametlik arvestus toimub siiski vaid 4.-6. klassidele.

Hüppa rõõmsalt üks ja kaks, tuju läheb paremaks!

Tervitustega

kehalise kasvatuse ainesektsioon

Huviringid

Selle õppeaasta huviringide toimumisajad avaldatakse kooli koduleheküljel esmaspäeval, 14. septembril.

Hommikupuder

Alates 07. septembrist 2015 on võimalus süüa kooli söögisaalis hommikuputru kell 07:30 – 08:30 vastavalt ettetellimisele.

Pudru hinnaks on 0,50 € (sisaldab putru (päevade lõikes erinevad), moosi ja võid). Piima saab piimaboksist.

Pudru soovist palume teatada ette vähemalt üks päev ja teha ettemaks. Pudru võib ette tellida ka pikemaks ajaks, nt. 20 päevaks.

Pudru eest saab tasuda kaardimaksega, sularahas koolipuhvetis või ülekandega Koolitoitlustuse OÜ arvele (vt lisa Toitlustamine - Hommikupuder - Pudru eest tasumine).

Vilistlaste kergejõustiku 4-võistlus

Traditsiooniline vilistlaste kergejõustiku 4-võistlus toimub esmaspäeval (7. septembril algusega 18.00). Aladeks 60m jooks, kaugushüpe, odavise (M-700g, N-500gr) ja M-1000m/N-600m jooks.
Info Kristiine Gümnaasiumi õpetajatelt Tõnu Meos (56225601) ja Arti Lindvest (51961851). Ootame rohket osavõttu ja taaskohtumise rõõmu!

PIKAPÄEVARÜHM 2015/2016

Alates tänasest on võimalik registreerida 1. klassi õpilasi pikapäevarühma. Registreerimine toimub SIIN!

E 29.10 pärast seitsmendat tundi ÕE koosolek
T 30.10 pärast neljandat tundi 3.-4. klassi mälumäng