Inglise keele õppimine ei toimu meie koolis ainult klassis istudes ja kirjutades

Laupäeval kohtusid 14.05.2022 Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 5.D klassi õpilased Brasilia erakooli õpilastega Zoom’i keskkonnas ja rääkisid erinevatest asjadest.

Kohtumine toimus veebis ja algas sellega, et Brasiilia õpilased tegid esitlusi oma riigist, toidust, loodusest ning me saime kuulata ka Brasiilia hümni.

Seejärel meie õpilased näitasid videot Eesti kohta. Peab ütlema, et see video väga meeldis Brasiilia kohtumise osalejatele.

Pärast seda hakkasid õpilased omavahel suhtlema, küsides ja vastates küsimustele. Üks küsimus oli Brasiilia õpilastelt ja üks küsimus Eesti õpilastelt ja nii edasi. Räägiti kultuurist, traditsioonidest, toidust ja koolis õppimisest. Meie õpilased said teada, mis on üks kõige populaarsematest magustoidutest Brasiilias – see on „brigadeiro“. Samuti õpetasid meie õpilased brasiillastele isegi eesti keelt.

Kohtumine kestis natuke rohkem kui oli planeeritud, sest õpilastel oli palju küsimusi.

Meie gümnaasiumi tagasiside oli väga positiivne ja Brasiilia õpetaja ütles, et kohtumine Eesti õpilastega oli seni kõige huvitavam!

Tänan 5.D klassi õpilasi, õpetajaid ja vanemaid!

Julia Makarova

Inglise keele õpetaja

1. klassi avatud uste päev

Tallinna Kristiine Gümnaasium ootab lapsevanemaid, kelle lapsed alustavad kooliteed 1.septembril 2022.aastal kooliga tutvuma 25.mail kell 16.30
Ürituse kava:
16.30 ringkäik koolis, kooli ruumidega tutvumine (uued vanemad)
16.30 Eelkooli õpetajate kokkuvõte ja tagasiside laste õpitegevusest aulas (eelkooli lapsevanemad) Õp. Mare Pukk ja õp. Anne-Ly Sarapuu. Lapsed on samal ajal muusika tunnis.
16.50 Koolikorraldus, õppekava (aulas kõikidele vanematele) Õppejuht Anu Rannus
17.10 Eelkooli õpilaste muusikaline tervitus, seejärel Kooli ruumidega tutvumine eelkooli õpilastele ja vanematele

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilase edukas võistlus Itaalias

29.04-01.05 toimus Itaalias Mestres rull-iluuisutamise üksik- ja rühmakavade võistlus Memorial R.D. Bettinelli Fase 7. Võistlustest võttis osa 33 klubi Itaaliast ja 1 klubi Eestist.

Foxartististic klubi esindas Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilane Maribel Alas.
IX koht - Maribel Alas, tase 4
II koht - kvartett “Skeleton” koosseisus Maribel Alas, Anni Louise Viks, Annaleen Ojaperv, Uljana Vähk

11. klass kirjutas Tallinna päeva etteütlust

13. mail kirjutas 11. klass Tallinna päeva raames Raekoja platsil etteütlust. Tallinna päeva etteütlus sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta. Sel korral oli tekst pühendatud linna auväärseima hoone, Tallinna Raekoja, 700. aastapäevale.

Etteütluse teksti luges näitleja ja laulja Ivo Uukkivi. Osavõtjaid tervitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Mõned laused etteütlusest:
Keskajal kutsuti Tallinna saksa keeles Revaliks, Läti Henriku kroonikas kannab eestlaste linnus Lindanise nime. 16. sajandiks oli Tallinn üks Põhja-Euroopa paremini kindlustatud hansalinnu, mille südameks oli Raekoja plats, koos auväärse apteegi ja raehoonega.  Raekojas asus linnavalitsus ehk raad, mis oli tähtsaim valitsus- ja kohtuorgan juba 1322. aastast.

Õpilaste juhendaja Marika Ritso

Kevadpidude hooaeg on alanud

Algklasside kevadkontserdid on hoo sisse saanud! Esimesel kontserdil esinesid 1.-2. klassi õpilased. Kõlas palju kauneid laule, ilusaid luuletusi ning lõpetuseks esines 1.b klass suurejoonelise etendusega. Suur tänu juhendajatele!

20.06.2022 Põhikooli lõpuaktus - algab kell 14.00
21.06.2022 Gümnaasiumi lõpuaktus - algab kell 14.00