EST ENG RUS

 


     


7.c klass ringkäigul apteeker Melchioriga seotud paikades Tallinna vanalinnas

22. aprillil toimus kirjanduse ja ajaloo lõimitud õppepäev. Eelnevalt tutvusid õpilased Indrek Hargla loominguga, filmiõpetuse põhimõistetega, tegid ettekandeid ja esitlusi apteeker Melchioriga seotud paikade kohta keskaegses Tallinnas. Sõpruse kinos toimus filmi "Apteeker Melchior" ühisvaatamine põhikooli vanemale astmele ja 10. klassile. Filmiseansile eelnesid või järgnesid ringkäigud vanalinnas.


Erasmus+ projekt "Code of Future Eco Friendly Robotics"

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 8.klasside õpilastel oli võimalus osaleda Erasmus+ projektis "Code of Future Eco Friendly Robotics ". Projekti põhirõhk on STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics) teadmiste omandamisel ning uuete kogemuste saamisel. Sel korral külastasime Põhja-Makedooniat ja tutvusime nende kultuuri, koolielu ja õppekorraldusega. Noored said koostöös teiste  projektipartnerite õpilastega lahendada põnevaid ülesandeid nii koolis kui ka väljaspool õpperuume. 
Kõik osalejad jagati gruppidesse nii, et samast rahvusest noori oli igas grupis vaid üks.  Järgnevate päevade jooksul käis kogu suhtlemine ning robootikaga tegelemine läbi inglise keele. 
Oli tore näha, et õpilased leiavad kiiresti ühiseid tegevusi ja loovad sõprussuhteid. Ka kõik õhtud hotellikoridorides olid aktiivset tegevust ning mängu täis. 
Nädalse õppereisi jooksul oli meil lisaks koolitööle ja Lego Spike Prime robotite loomisele ka paar väljasõitu. Külastasime Põhja-Makedooni pealinna Skopjet ning sealselt Loodusmuuseumi ning loomaaeda. Ilm oli küll enamsti pilves ja vihmane, kuid see ei seganud meie avastamisrõõmu. Kui riigi kaguosas Koleshino juga vaatama läksime, saime juba korralikus kevadkuumas mäkke ronida ja võimsaid vaateid nautida.
Viimasel päeval hüvasti jättes olid paljudel pisarad silmas...
Aitäh Põhja-Makedoonia osapoolele vägeva kogemuse eest!!!

 


Võrkpallipoistele pronksmedalid

Tallinna Kristiine Gümnaasium saavutas Tallinna XL koolinoorte spordimängude meistrivõistlustel võrkpallis põhikooli noormeeste võistkondlikus arvestuses III koha.
 
Võistkonnas mängisid:
 Kristofer-Steven Kuldma, Rocco Reandi, Carl-Marten Kobar, Aleks Leemet, Georg Eerik Rist, Johann Marten Holst, Karl Robert Kaup, Jaagup Tõrs, Ruben Rahuoja.
Juhendaja Margus Luik


Lauatennise võistlustelt II koht

11. aprillil toimusid Tallinna XL koolinoorte spordimängude meistrivõistlused lauatennises. 6.-9. klasside arvestuses saavutas 2. koha meie kooli 6b klassi õpilane Reti Juus! Palju õnne! 

Juhendaja õpetaja Raina Luhakooder


Head eesti muinasjutud lavastuses "Pikk tige vanaeit"

8. klassi eesti keele õppeprogrammis käsitletakse põhjalikult rahvaluulet. Teemakäsitluse põnevamaks muutmiseks kutsusime kooli jutuvestja-näitleja Liia Kanemägi, kes esitas põnevalt lugusid elust-surmast, noortest ja vanadest, sõpradest ning vaenlastest. Lood olid naljakad, jubedad ja üllatavad. 

 


Tulevased sündmused:


29.01-04.02 Digikoristusnädal
30.01 Eesti kirjanduse päev
Veebruar - kooli juubeli puhul külalistunnid vilistlastega
09.02 8. a, 9. ja 11. klassid VAT teatris "Kauka jumal"
13.02 Meie kool saab 105 aastaseks!
Tordivõistlus ja koolipere kogunemine õues. Külas kooli vilistlane Ragne Värk.
14.02 Sõbrapäev. Võrkpall saunalinadega: õpilased vs õpetajad
17.02 Vilistlaste korvpalliturniir (registreeri oma võistkond hiljemalt 9. veebruariks)
21.02 Kooli sünnipäevale pühendatud minikonverents. Korraldavad 1.-6. klasside õpilased ja klassijuhatajad.
7.-12. klassidel koostööpäev
22.02 EV aastapäevale ja kooli juubelile pühendatud viktoriin
23.02 Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktused

08.06 Kooliaasta lõpuaktused
(v.a. 9. ja 12. klassid)
08.06 Vilistlaste kokkutulek (täpsem info tuleb peagi)
19.06 Põhikooli lõpuaktused kell 12.00
Gümnaasiumi lõpuaktus 16.00

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

Tunniplaan 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.