TKG liigub

Kutsume kogu Tallinna Kristiine Gümnaasiumi kooliperet rohkem väskes õhus liikuma.
Selleks, et motiveerida nii ennast kui ka teisi, on loodud Endomondo äppi "TKG liigub" challenge.

TKG liigub challenge: https://www.endomondo.com/challenges/42534334

Endomondo juhend: TKG-LIIGUB.pdf

Juhised targaks loodusekülastuseks leiab SIIT

Küsimuste korral võib kirjutada: huvijuht@kristiine.edu.ee

Robootikute edukas (virtuaal)osalemine FIRST LEGO League Eesti finaalis

7-8 . märtsil toimus Tallinna lauluväljakul robootikavõistluse FIRST LEGO League Eesti finaalvõistlus. Eelevoorust oli finaalivõistlusele pääsme lunastanud ka meie kooli robootikameeskond Öökullid. Arvestades asjaolusid (karantiini tõttu osales meeskond virtuaalselt) väljusid Öökullid võistlusest suurepärase tulemusega saavutades 43 osalenud meeskonna seas 2. koha robotimängus ja lisaks pälvis meeskond ka Inspiratsiooni karika. Kuidas see kõik teoks sai on kirjas juba allpool.

Vähem kui 16 tundi enne võistluse algust saabus uudis koolimaja ja õpilaste karantiini paigutamisest, mis tõmbas kriipsu peale igasugusele füüsilisele osalemisele võistlusel. Kuna robootikameeskond oli karantiiniteate hetkel just harjutamas järgmise päeva võistluseks, jõudsid nad üheskoos veel enne kojuminekut teha ühe foto, et saata sellega sõnum kaasmeeskondadele ja korraldajatele. Nii korraldajad kui ka juhendaja mõistsid, et õpilased on suure ettevalmistustöö ära teinud ja tugeva meeskonna kõrvalejäämine oleks kurvastav kõikidele nii meeskonnale kui ka korraldajatele/kaasvõistlejatele. Võistluse korraldusmeeskond ja Öökullide juhendaja Lauri Vilibert asusid reede õhtul otsima võimalusi, kuidas oleks võimalik meeskonnal ikkagi võistlusel osaleda- Lauri kaasas lapsepõlvesõprade abi ja laupäeva hommikuks oli meeskonna boksi jõudnud humoorikas aga samas ka kurva sisuga plakat, mis teavitas kaasvõistlejaid Öökullide eemalejäämise põhjustest. Korraldusmeeskonna operatiivse organiseerimise tulemusel oli meeskonnale laupäevaks loodud võimalus osaleda hindamistel videosilla vahendusel- iga õpilane asus enda kodus ja üle Skype grupivideokõne suudeti oma innovatsiooniprojekt ja põhiväärtuste ülevaade ka edukalt kohtunikele toimetada. Küsimuseks jäi veel robotimängu läbiviimine. Laupäeva pealelõunal õnnestus juhendaja Lauri Vilibertil loetud tundidega leida ruum koos võistluslaua ja otseülekandeks vajaliku tehnikaga, mille vahendusel siis kanti üle ja salvestati ka Öökullide robotimäng võistluspaigas ettemängimiseks. Olgu siinkohal öeldud, et ohutuse huvides toodi kaks robotimängus osalenud õpilast kodudest kohale lapsevanemate poolt eraldi sõidukitega ning enne ruumi sisenemist riietusid nii juhendaja kui ka kaks osalenud õpilast kaitseülikondadesse, katsid näo spetsiaalsete maskidega ning kandsid kogu lindistuse vältel ka kaitsekindaid, et minimeerida võimalikku teineteise nakatamist kui keegi neist oleks olnud nakatunud viirusega. Lõpp hea kõik hea ehk pole olemas lahendamatuid olukordi kui on tahet kohaneda olukorraga saab lahendada edukalt ka kõige keerukamad situatsioonid.

Katsed 10. klassi

Anname teada, et viiruse ohu tõttu on kõikide koolide vastuvõtukatsed ning vestlused lükatud edasi vähemalt kaheks kuuks (alates 10.03) kuni uute asjaolude selgumiseni. Seega igasugused katsed, kus on lapsed üle Eesti või linna, on edasi lükatud, sh üleminekuklassides.

Täname mõistva suhtumise eest!

Teade Haridus- ja Teadusministeeriumilt

Seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega oleme kogunud kokku täiendavaid soovitusi haridusasutustele kolmel olulisel teemal: välisreiside korraldamine ja väliskülaliste vastuvõtmine, käitumine olukorras, kui haridusasutuses tuvastatakse COVID-19 haigusjuhtum ning distantsõppe läbiviimine.

Haridus- ja Teadusministeerium tänab kõiki haridusasutusi keerulises olukorras vastutusrikaste otsuse tegemise valmiduse eest. Oleme saanud hulgaliselt kinnitusi, et meie lasteaiad, koolid, kutse- ja kõrgkoolid ja huviharidusasutused on vajadusel valmis oma tegevust ümber korraldama ning järgivad olulisi ennetusmeetmeid.

Soovitused leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehelt.

Oleme oma veebis koondanud ühte kohta ka kõik varasemad haridusasutustele, õpilastele ja lastevanematele jagatud soovitused seoses koroonaviiruse leviku tõkestamiseks vajalike meetmetega. Leiate need siit.

Haridus- ja Teadusministeerium

Väljavõte

KÄSKKIRI

Tallinn                                                                                           11. märts 2020 nr 3.1-18/10

Eelkooli lõpetamine

Juhindudes Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 22 Statsionaarne ja mittestatsionaarne õpe (1), Tallinna Linnapea 11.03.2020 käskkirjast nr T-4-1/20/6, Tallinna Kristiine Gümnaasiumi direktori 06.03.2020 käskkirjast nr 8-4/21

1. Lõpetada 2019/2020 kooliks ettevalmistava eelkooli tegevus alates 11.märtsist 2020.
  2. Väljastada lapsevanematele arved ühe eelkooli toimumise kohta 04.03.2020.
  3. Eelkooli lõpetamine ja kooli tutvustav üritus 25.03 jääb ära.
  4. Eelkooli tunnistused väljastatakse õppeaasta lõpul kooli kantseleist.

Seoses viiruse levikuga on kõik sündmused hetkel edasi lükatud.