EST ENG RUS

 


     


Kristiine Gümnaasiumi perepäev


1. klassi vastuvõtt 2023/2024 õppeaastaks

Lapsevanemad, kelle lapsed pole meie kooli eelkoolis käinud, on oodatud vestlusele koos lapsega, aega saab registreerida SIIN!

Dokumentide esitamine:
Lapsevanem või tema seaduslik esindaja esitab:
Kirjalik taotlus 1. klassi vastuvõtuks (vorm kooli kodulehel)
Lapse isikut tõendav dokument (sünnitunnistuse, passi või ID-kaardi koopia).
Koolivalmiduskaart (lasteaiast).
Digifoto saatmine augustis klassijuhataja meilile.

Dokumendid saata digiallkirjastatult sisseastumine@kristiine.edu.ee 

Probleemide ja/või küsimuste korral palun pöörduda algklasside õppejuhi poole aadressil anu.rannus@kristiine.edu.ee 


Jalgpallurid tõid karika koju

Meie kooli 3.-5. klasside jalgpallikoondis võitis Kalamaja Põhikoolis peetud Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa meistrivõistlustel esikoha!

Võistkonnas mängisid:

Tagareas vasakult: Merten Jakobson, Erkki Osolainen, Kenneth Kool, Martin Puusepp
Esireas vasakult: Markkus Erikson, Fred Jorro, Eerik Osolainen, Jako Vilba, Märten Jürgenson

Juhendajad: Margus Luik ja Raina Luhakooder


16. mail toimus õuesõppepäev

16. mail toimus ülekooliline õuesõppepäev. Kõik klassid leidsid põnevaid õppimisvõimalusi väljaspool kooli. Järgnevalt mõned näited, missugustesse põnevatesse paikadesse õpilased õppima sattusid. 

1.a ja 1.b võtsid osa Muraste Looduskooli pakutavast programmist  ''Avastusretk looduse igapäevaellu''. 1.a seikles metsarajal ning 1.b avastas rannikuäärset ala. Vaatamata väiksele vihmale oli vahva matkapäev, kus saadi uusi teadmisi,  maitsta jänesekapsast, sääskedega võidelda ning mõnusat pikniku nautida. 

5.a ja 3.c klass käisid Vabaõhumuuseumis ning 3.a katsetas veefiltri tegemist Sääse raamatukogus. 3. b klassi õpilased käisid aga Paunkülas matkamas.

2.b ja 6.b külastasid Silma Õikoda. Õppeprogrammijuht tutvustab tavalisemaid koduloomi ja nende pidamist. Võimalik oli näha šoti mägiveiseid, piimalehmi, lambaid ja kanu. Õpilastele tutvustati loomade pidamiseks vajalikke töid ning loomakasvatuse argipäeva. Looduskooli juures räägiti erinevatest koduloomadest, nende vajalikkusest. Külastame loomaparki ning käisime rannakarjamaadel vaatamas, kuidas veistekari seda hooldab. Õpilastele valmistas rõõmu, kui nad said  lambaid katsuda ja sööta. Kanadele ja kukele oma käega süüa pakkuda. Külastasime veel Koela talumuuseum, mis asub Lääne-Nigula vallas Koela külas. Muuseum paikneb 19. sajandi lõpus ehitatud Lääne-Eesti tüüpi rehielamus. Muuseumis eksponeeriti hulgaliselt rahvapäraseid tööriistu ja tarbeesemeid. Meil  oli võimalus tutvuda lina ja lambavilla tööga nagu vanasti. Loodus oli õrnrohelises rüüs ja õppepäev huvitav ning meeldejääv. 

6.a ja 6.c klassi õpilased külastasid Pärnus asuvat Pernova Loodusmaja ning tutvusid lähemalt mullaelustikuga.

7.a ja 7.b klassi õpilased võtsid aga ette pikema bussireisi Lõuna-Eestisse ning nautisid Taevaskoja kaunist loodust.

8.a ja 8.c klassil avastuslik keskkonnapäev Sagadis ja Altjal. Külastati metsamuuseumi, loodusmajas nuputati puude nimetusi lehtede ja viljade järgi; karvakasuka järgi arvati,  missugusele loomale see võiks kuuluda. Altjal toimus  orinteerumismatk. Õpiti kaardilugemist, nauditi koostööd ja tärkava looduse rohelust.

9.b klassi õpilased võtsid aga ette lausa lennureisi Berliini. Põneval ringsõidul külastati Bergamoti muuseumi, Reichstag valitsushoonet, loomaaeda, spioonimuuseumit ning loomulikult ei jäänud nägemata kurikuulus Berliini müür. 

9.d klass käis ekskursioonil Nida poolsaarel ja Palangas. Vaadati liikuvaid luiteid, düüne, nõiametsa, ristimäge ja delfiinide etendust delfinaariumis. 

11. klass harjutas golfimängimist Niitvälja golfikeskuses.

Tore ja aktiivne päev koolimajast väljas pakkus kõigile rõõmsaid elamusi ja mälestusi!

Tekst: Ilotana Haalen, Raina Luhakooder, Piret Vahtra, Mare Pukk ja Tuuli Särekanno


Erasmus+ projekt „Ecofriendly Robotics“ kohtumine Hispaanias

Mai teisel nädalal külastasid Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 11. klassi õpilased ja õpetajad Reet Allik ja Lauri Vilibert Erasmus + projekti raames Hispaania linnakest Los Barrios, kus kohtusid kuue riigi õpilased ja õpetajad.

Hispaania oli projekti viimane kohtumispaik. Sel korral oli fookuses, kuidas saavad meid robotid aidata jätkusuutliku keskkonna kujundamisel.

Lõõmava Hispaania kuumuse eest leidsime varju koolis, kus õpib igapäevaselt 800 õpilast. Õpilased osalesid hommikuti robootika töötubades, kus tuli ehitada roboteid, mis on abiks prügisorteerimisel, tuletõrjes ning taimede istutamisel.

Võõrustajamaa oli planeerinud imelise kultuuriprogrammi Cadiz-i piirkonnas. Saime sõita väiksemate ja suuremate veesõidukitega. Elamus omaette oli väike matk looduskaitsealale ning jõel sõit kajakiga. Meeskondades olid eri rahvuste esindajad. See andis võimaluse lähemalt tutvuda ja koostööd teha projektis osalevate õpilaste või õpetajatega.

Nädala jooksul külastasime erinevaid antud piirkonna vaatamisväärsusi ning kastsime varbad märjaks Atlandi ookeanis. Mandri-Euroopa lõunapoolseimas tipus Tarifas nägime eemalt müstilisi Musta Mandri mägesid. Aafrika oli sealt 30 km kaugusel. Sel korral jäid Aafrikast Euroopasse lendavad flamingod nägemata, aga midagi peab jääma ka järgmiseks korraks.

Teksti autor: Reet Allik


Tulevased sündmused:


07.06.2023 Perepäev algusega kell 15.00
08.06.2023 TORE mängude päev algklassidele
13.06.2023 kooliaasta lõpuaktused
1.-4. klass - 9.30
5.-8. ja 11. klass 10.30
Pärast aktuseid klassijuhatajatunnid.
20.06.2023 9. klasside lõpuaktus
21.06.2023 12. klasside lõpuaktus

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.