Uue aasta disainiüllatused

Uuel aastal üllatas koolimaja meid värvikireva kujundusega.

Ligi paarikümnele uksele on paigaldatud suuremõõtmelised disainkleebised. Olav Ehala, Ellen Niidu, Hando Runneli, Viivi Luige ja Oskar Lutsu uksepildiga klassiruumi ette kujundatud vaibalt saame lugeda katkendeid nende autorite loomingust. Lisainfot esitletud Eesti suurkujude kohta saab Jaak Urmeti äsja ilmunud kvaliteetväljaandest “Hurdast Pärnani”. Kunstiklassi ees kleebisvaibal rullub lahti väike galerii tähtsamate Eesti kunstnike töödest. Ust illustreerib pilt graafikust ja kunstipedagoogist Günther Reindorfist. Kolmanda korruse piltide autor on kunstnik Karel Korp.

1. ja 2. korruse uksi illustreerivad looma- ja linnukleepsud. Vaibana kujundatud tekstiosa on enamasti seotud ruumis õpetatava ainega ja sisaldab reeglite raudvara.
Võimla uksel sirutab ennast välja Kaido Höövelson ja tema ees olev vaip annab ülevaate Eesti olümpiavõitjatest läbi aegade.
Kujunduse idee ja teostuse autor on kunstiõpetaja Epp Korp.

Aron Liiva
11.ab

Heategevuslik jõululaat

Neljapäeval, 21. detsembril toimus Tallinna Kristiine Gümnaasiumis heategevuslik jõululaat. Laadalt teenitud tulu kasutakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks mõeldud hõrgutiste valmistamiseks. Sünnipäevhõrgutised valmistavad ühiselt meie kooli klasside esindused. Iga õpilane ning töötaja saab endale tükikese ühiselt valmistatud hõrgutisest. Kokku õnestus koguda üle 600 euro.

Täname kõiki osalejaid.

Lõppes omaloomingukonkurss “Eesti 100”

Teisel õppeveerandil toimus ülekooliline omaloominguline luulekonkurss, mis oli pühendatud Eesti 100.sünnipäevale. Luuletusi kirjutati oma kodust, vanematest ja nende ametitest, vanemas kooliastmes sellest, mis rõõmu teeb või mis elus igatsema paneb. Täname kõiki helgete mõtete ja südamest seatud värsside eest.

Tunnustamist väärivad noored luuletajad olid:
1. klassidest Laura-Lii Tammiku, Simon Sengbuch, Marek Mäetalu
2. klassidest Kätriin Krutop,Grete-Lii Tamm, Liisi Vidder
3. klassidest Grete Elise Veermäe,Loore Lisete Aas, Iris Viru
4. klassidest Ott Liivsoo, Amelia Vesilind, Joonas Piperal, Grace Hunt, Lukas Jääger.
5. klassidest Isabella Laaniste, Meribel Rüütel, Reya Nuiamäe
6. klassidest Uko Pochlin, Anette Tuur
7. klassidest Laura Taklaja, Anete Aurelie Aas
8.klassidest Maribel Vääna, Emil Helder
9.klassidest Lars Trista Lepik
10.ab klassist Triinu Tähe, Ketren-Marlein Lootus, Joosep Luts
11.ab klassist Grete Parve, Ragnar Kramm, Elektra Pallasma
12.ab klassist Stiven Vatin, Mikk Tamkivi, Marten Rõuk

Eesti on nüüd lõpuks sada,
suur paraad nüüd tehakse.
President ja tema mees,
seisavad nüüd meie ees.
Uhked nagu kuningad
kätlevad nad rahvaga.
Suitsupääsuke nüüd laulab,
viis ei vaibu tal ju veel.
Palju õnnelikke aastaid
on me koduriigil ees. (Mia Lahne 5.a)

Soovime oma kodumaale teguderohket juubeliaastat ja häid pühi kõigile!

Eesti keele ainekomisjon

Töökorraldus talvisel koolivaheajal

22.12.2017 – 02.01.2018  koolimaja suletud

03-05.01.2018 koolimaja avatud kell 10.00-14.00

Jõuluootuses luulekohvik

14. detsembril toimus meie koolis järjekordne luulekohvik 9.-12.klassile.Luulekava algas ja lõppes Koidulauliku konkursi selle aasta kaasautori Paul Eerik Rummo loominguga. 9.klassid esitasid Doris Kareva luulet. Siuru 100.juubelit meenutati Marie Underi luuletusega „Õnne ootel”. Esmakordselt lugesid 11.klassi õpilased eesti luule tõlkeid vene, saksa ja inglise keeles. Seejärel tänati Eesti 100.sünnipäevale pühendatud luulevõitluse osalejaid ja tunnustati osavamaid värsiseppi.Järgnesid luulepõimikud õpilaste omaloomingust. Harrast meeleolu lisasid tulesäras jõulukuused, meeleoluvalgustus ja maiustustega kohvikulauad.Luuletused vaheldusid muusikaga: Oskar Kask esitas meeleoluka valsiloo akordionil, 10.ab klassi ansambel laulis Mari Pokineni laulu „No näed” ja Marleen Niibek musitseeris klaveril.

Luulekohvik oli sarnanevalt eelmisele aastale mõnus rahulikus õhkkonnas üritus, kus said vaimu värskendava emotsiooni nii esinejad kui kuulajad.

Eliise Aamer
11.ab