Robootikameeskond Öökullid tõi koju kaks väärtuslikku karikat ja kutse Euroopa meistrivõistlustele

10-11 märtsil osalesid meie kooli robootikaringi „Öökullid“ liikmed Tondiraba jäähallis toimunud First Lego League Eesti finaalvõistlusel. Kahepäevasest võistlusest väljusid noorrobootikud kahe hinnalise karikaga – saavutati esikoht nii robotimängu kategoorias kui ka roboti mehhaanilise disaini kategoorias. Lisaks pälvisid Öökullid ka  kutse Eestit esindama 6-8. juunil toimuvatele Euroopa lahtistele meistrivõistlustele.

Selle aasta võistlusteemaks oli „Vee dünaamika“ ja sellest tulenevalt pidid ka meeskonnad leidma teemakohase kitsaskoha ning pakkuma omapoolse lahenduse probleemile. Öökullid keskendusid sellele, et palju vett läheb raisku, kuni oodatakse kraanist soovitud temperatuuriga vett. Seda peamiselt köögis, vannitoas ja dušši kasutades. Eriti aktuaalne on probleem gaasiboileriga majapidamistes. Lahendus oleks selline, et mittesoovitud külm vesi suunatakse kraanist klapiga kogumiskasti. Kui torustikust hakkab tulema vajaliku temperatuuriga vett, siis klapp sulgub ning vesi jõuab kraani. Kogumiskastist läheb vesi WC-poti loputuskasti. Veehulk, mis raisku läheb, sõltub torudest, boileri kaugusest jt teguritest.

Oma aastatega kogutud kogemus pandi maksma ka robotimängus, millest väljuti parimatena ning roboti diaini hinnanud kohtunikud ütlesid meeskonna roboti kohta alljärgnevat: Mul on hea meel kirjutada, et Teie ehitatud robot on mehhaanika meistriteos. Hoolikalt läbimõeldud detailide kasutus, mehhaaniliste sõlmede abil lahendatud uudsed võtted ja suur ristkasutus on teie roboti väga tugevaks küljeks. Programmeerimise sisukus, algoritmiline tase ja erinevate võimaluste rakendamine on professionaalsel tasemel. Kasutatakse pea kõiki erinevaid võimalusi, mida programeerimise keskkond pakub. Teie programmi iseloomustab süsteemsus, alamprogrammide kasutamine, muutujate rakendamine ning hea veaparandussüsteem. Missioonide lahendamise strateegia on väga selge ja üheselt mõistetav. Sisuliselt on missioonide blokid jagatud hästi ning nende sooritamise järjekord ja seotus väga hästi arusaadav. Dokumentatsioon, millest hindamisel lähtuda on eeskujulik ja suurepärane. Mootoritele lisaülekande loomine on innovaatiline. ehitusprotsess on väga hästi kirjeldatud ja hästi jälgitav. Seetõttu saab hindaja väga hea ülevaate protsessist.

Puudu ei tulnud meeskonnal ka entusiasmist ja sotsiaalsest suhtlemisest, sest heade toetajate abiga oli meeskonnal võimalus jagada kohaviibinutele nii heeliumiga täidetud õhupalle kui ka meeskonna logoga mütse. Lisaks jagati ka kõikidele soovijatele oma teadmisi/oskusi ja näpunäiteid hea ja töökindla roboti ehitamiseks. pealtavaatajate ning kaasvõistlejate Kaasaelamine ning ovatsioonid nii robotimängu voorudes kui ka autasustamisel olid kõrvulukustavad ning seeläbi võime julgelt väita, et robootikavaldkonnas teatakse nüüdseks väga hästi kes on ÖÖKULLID, kust nad tulevad ja milleks nad võimelised on!

Palju Õnne Öökullid!!!

Rekordisadu kergejõustikus

Oliver Kruuspan (7.b) võitis Eesti noorte kergejõustiku sisemeistrivõistlustel kaks kulda ja ühe pronksi.

I koht 60 meetri tõkkejooksus ajaga 8,39. Tegemist on uue Eesti omavanuste rekordiga
I koht 200 meetri jooksus ajaga 23,67
III koht 60 meetri jooksus ajaga 7,37

Kõik tulemused on ka kooli 13.-14. aastaste vanuseklassi rekordid.

10. klassi katsetele registreerimine 2018

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi katsed 10. klassi astujatele toimuvad 05. aprillil 2018, kell 15:00, aadressil Nõmme tee 32, 13426 Tallinn.

Katsetel sooritavad kandideerijad testi eesti keele, matemaatika ja võõrkeele õppeainetes.

Katsetele registreerimine on lõppenud!

Liikluskoolitus gümnaasiumile

Liiklusega puutuvad kokku pea kõik inimesed, olenemata east, soost või päritolust. Sellega seonduvalt toimus 14. märtsil 11. ja 12.klassile liiklusohutuskoolitus, mille eesmärgiks oli panna noori mõtlema nii ennast kui ka teisi säästvatele käitumishoiakutele liikluses. Koolituse esimeseks külaliseks oli liikluspsühholoog Gunnar Meinhard, kes analüüsis Kristiine Gümnaasiumi 11.-12. klassi poolt varasemalt täidetud küsitluse tulemusi. Statistikast tuli välja, kui teadlikud on meie kooli tulevased iseseisvasse ellu astujad võimalikest liiklusohtudest.Järgmisena esines liikluspolitseinik Tanel Pajumaa Põhja prefektuurist. Ta tõi näiteid traagilistest liiklusõnnetustest ning õpilased said kuulata päris elul põhinevat näidet hädaabikõnest. Kolmandana kõneles elu hammasrataste vahele jäänud inimene, kes peale liiklusõnnetust sattus ratastooli ning on veetnud selles juba üle 20 aasta. Sõpruskonna toel õnnestus tal esialgu lootusetuna näivast olukorrast välja tulla. Marek Rüütli märkis, et tema jaoks ei ole siin ilmas midagi, mis oleks võimatu.

Koolitusega pandi noortele südamele, et valikud liikluses mõjutavad inimese enda elu ning  ka tema lähedasi.

Anetta Nõel

11.ab

Emakeelepäeva viktoriin

15.märtsil tähistasid emakeelepäeva 5.-12. klassid.

Pidulik üritus algas 10. klassi lühinäidendiga, mis näitas, kuidas tänapäeva noored kasutavad risustatud kõnekeelt, mida vanem generatsioon ei mõista. Ilmekalt dramatiseerisid gümnasistid eesti keelest kaduma kippuvaid kõnekäände. Keeleviktoriin toimus eraldi 5.-6. ja 7.-9.klassidele. Testiti noorte teadmisi kirjandusest ja emakeelest: mõistatati erinevaid mõistatusi, mõtestati lahti vanasõnu, otsiti tähendusi vananenud sõnadele ja keeleteaduse mõistetele.

Tänukirjadega autasustati iga klassi parimaid õigekirjas. 5.-6. klassidest tunnustati õpilasi, kes olid kirjutanud emotsionaalsed lood oma esimestest asjadest või elamustest Õpetajate Maja jutuvõistlusele.
Piduliku aktuse lõpetuseks laulsid kõik koos koduarmastust ülistavat laulu “Meil aiaäärne tänavas”.

10. klass sai aktuse läbiviimisega suurepäraselt hakkama. Kõik lahkusid positiivse meeleolu ja värskendatud keeleteadmistega.

Karolina Nadjuk 11.ab

24.09- 28.09 Liikumisnädal